Çin’de bir ayda 30,87 milyon akıllı telefon satıldı

13.03.2022
Çin’de bir ayda 30,87 milyon akıllı telefon satıldıDünyanın en büyük akıllı telefon pazarı Çin’de, senenin ilk ayında 30,87 milyon akıllı telefon satılmış olduğu açıklandı.


Çin'de bir ayda 30,87 milyon akıllı telefon satıldı

Piyasa araştırma şirketi CINNO’nun yayınladığı rapora gore, ocakta geçen senenin aynı dönemine gore binde 4, önceki aya gore ise yüzde 38,6 arttı.

Çin’de en fazla satış meydana getiren ilk 5 şirket içinde 4 Çinli üretici yer aldı.

OPPO VE VİVO İLK SIRADA

Merkezi Guangcou’da bulunan BBK Electronics bünyesindeki iki şirket Oppo ve Vivo, 5,4 ve 5,2 milyon satışla ilk iki sırada yer alırken eskiden Huawei bünyesinde yer edinen, merkezi Şıncın’da bulunan Honor, 5,2 milyon satışla onları izledi.

Oppo ve Vivo’nun satışları senelik yüzde 21,2 ve yüzde 13,2 azalırken Honor, satışlarını senelik bazda yüzde 242,9 arttırması dikkati çekti.

cep telefonu

APPLE, 5,1 MİLYON SATIŞLA ÇİN PAZARINDA İLK 5’TE YER ALDI

ABD’li akıllı telefon üreticisi Apple, 5,1 milyon satışla Çin pazarında ilk 5’te yer edinen tek yabancı üretici olurken satışları geçen yıla gore yüzde 11,4 arttırdı. Merkezi Pekin’de bulunan Çinli üretici Xiaomi 4,4 milyon satışla beşinci sırada yer aldı. Firmanın satışları önceki yıla gore yüzde 12,7 azaldı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.