Cities: Skylines bünyesinde kötü amaçlı kod tespit edildi!

13.02.2022
Cities: Skylines bünyesinde kötü amaçlı kod tespit edildi!


Cities: Skylines adlı oyunu oyuncular daha keyifli hale getirmek için mod kullanıyor. Bu aşamada birkaç popüler modda kötü amaçlı kod içinde ne olduğu tespit edildi. Bu da yayıncı Paradox Interactive tarafınca öğrenildi. Durum bu şekilde olunca Paradox Interactive, oyuncuları durum hakkında uyardı.

Gizli saklı saklı bir otomatik yükleyicinin, Chaos adlı bir mod yapımcısı tarafınca tekrardan tasarlanan tüm yamalarda paketlendiği belirtiliyor. Modlarda, indirme yapmasının yanı sıra durum Chaos’un yapmadığı diğeri modları da etkiledi. Böylece, 35.000 bilincinde olmadan mod kullanan oyuncu durumdan muzdarip oldu.

Kendinizi kaptıracağınız, en iyi simülasyon oyunları!


Kendinizi kaptıracağınız, en iyi simülasyon oyunları!

En iyi simülasyon oyunları listesiyle bu alandaki popüler oyunları derledik. Ek olarak, oyunlardan bazıları Steam Yaz İndirimleri kapsamında yer ediniyor.

Bazı modlarda kötü amaçlı koda rastlandı

Bir gönderide, Chaos ve Holy Water imzasını taşıyan tüm modlarda kötü amaçlı kodun yer almış olduğu açıklandı. Bu modların da, oyunun en fazlaca tanınmış ve indirmeye haiz oldukları açıklandı. Modlardan birkaçı oyun bünyesinden kalktı. Steam Atölyesi ve yazarın hesabı da şu anda askıya alındı.

cities-skylines-bunyesinde-kotu-amacli-kod-tespit-edildi

Cities Skylines hakkında oyunculara tavsiye

Cities: Skylines hakkında değişik bir gönderide oyunculara şu öneride bulunulmuş oldu:

“Mümkün olan en kısa zamanda, bu yazar tarafınca gösterilen tüm öğelerin aboneliğinden çıkmanızı ve bu kişi tarafınca gelecekte yayınlanacak herhangi bir kaynaktan herhangi bir moda abone olmamanızı, indirmemenizi ya da kurmamanızı tavsiye ederiz.”

Valve‘ın Chaos adlı kullanıcıyı ve malum tüm alt hesaplarını banladığı açıklandı. Kullanıcılar şu anda, Chaos’un değişik platformlardan gene geri dönebileceğinden kaygı duyuyor. Bu da kişinin modu, Github şeklinde yerlerden gene dağıtabileceği anlamına geliyor. Sonuçta buranın, herhangi bir üçüncü taraf yöntemiyle doğrulama sistemi yer almıyor.

Sizler Cities: Skylines‘da ortaya çıkan bu mesele hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.