Citroen Oli: Kartondan meydana getirilen elektrikli araç!

29.09.2022
Citroen Oli: Kartondan meydana getirilen elektrikli araç!


Fransız otomobil üreticisi Citroen’in daveti ile 29 Eylül 2022 günü (bugün) gerçekleştirilecek bir basın toplantısı için Paris’e gittik. Bu etkinlikte yapılacak olan duyurunun oldukça etkili olacağı dile getirilirken, Citroen etkinlik öncesinde toplumsal medya hesabında yeni konsept aracını: Citroen Oli modelini duyurdu.

Etkinliğin ana mevzusu olan Citroen Oli’nin yanlışlıkla paylaşıldına dair iddialarda bulunuyor.

Fransa’da ana gündem mevzusu enerji krizi olurken, Citroen Oil için gösterilen reklam filmi “yeterlilik” vurgusu ile karşımıza çıkıyor. Plastik şişeler yerine diğeri şişe alternatiflerinin, plastik poşetler yerine ise bez torbaların kullanılmasının kafi olduğu belirtilirken, elektrikli otomobillere geçişin tek başına kafi olmadığı, bu alanda da ciddi bir inovasyona gereksinim olduğu vurgulanıyor.

Citroen Oli özellikleri ile şaşırtıyor!

Bu kapsamda yeni bir konsept araç olan Citroen Oli’nin sırrı oldukça hafifçe bir yapıda olması. Resmi duyuru neredeyse yapılmadığı için aracın ağırlığını neredeyse bilmiyoruz. Bir tek paylaşılan detaylar oldukça dikkat çekici.

Yalnız 3 parçadan oluşan koltuklarının ultra hafifçe ve konforlu olduğu belirtilirken, aracın bazı bölümlerinde karton araç-gereç kullanılmış. Evet, yanlış duymadınız! Kartonu duyan her insanoğlunun aklındaki ilk sual sağlamlık olsa da, Citroen geliştirdiği bu malzemenin metalden daha sağlam bulunduğunu belirtiyor.

Citroen Oli özellikleri ile şaşırtıyor!

Aracın ağırlığını düşürmek için atılan tek adım bu değil. Oli kullanıcılarına müzik dinlemek için kendi hoparlörlerini, navigasyon için kendi telefonlarını kullanmaları tavsiye ediliyor. Dairesel yapıdaki kablosuz hoparlörünüzü, araç içindeki bölmeye yerleştirebiliyorsunuz. Özetlemek gerekirse ses sistemi bile bulunmuyor.

Telefonunuzu tamamen içine alan hususi bir bölme bulunurken oldukça küçük, daha doğrusu kısa fakat geniş yapıda bir dijital ekran Oil’de yer ediniyor. Her şeyin çıkarıldığı ve bu sayede opsiyonel yapının en üst noktaya taşındığı bu aracın ağırlığını ve özelliklerini ilerleyen saatlerde sizlerle paylaşacağız.

YouTube video

SDNShiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.