Clash Of Clans Nasıl Bir Oyun?

15.05.2020
38
Clash Of Clans Nasıl Bir Oyun?

Clans Of Clans ne demek tarzında sorular, karantina süreci ile  birlikte ortaya çıkmaya başladı. Sebebi ise evde geçirilen boş vakit oldu. İnsanlar boş vakitlerinde çeşitli uğraşlara yöneldi. Bunlardan birisi de oyun oldu. İlk etapta ilgi odağı olan bu oyunu yakından tanıyalım ve Clash of Clans nedir? Sorusunun cevabını verelim;

Android ve iOS telefon veya tabletlere indirilebilen oyun her iki platformda da çok popüler bir durumda. Supercell firmasının geliştiriciliğini üstlendiği bu oyun, şehir kurma oyunu olarak tanımlandırılabiliyor. Fakat, bu oyun bildiğiniz gibi kolay bir şehir kurma oyunu değil. Oyunda strateji, saldırı ve savunma sanatı var.

Strateji Oyunu Clash Of Clans

Oyunda başarılı olmak istiyorsanız strateji sahibi olmalısınız. Çünkü, oyunda yapacağınız basit hamleler sizin oyundaki kaderinizi belirleyebilir. Clash of Clans taktik oyunudur. Bundan dolayı da daima taktik üretmelisiniz ve ürettiğiniz taktileri geliştirmelisiniz.

Oyun panelinin sol üst kısmında Level ve kupa bilgileri var. Sağ üst panelde ise altın, mor iksir ve kara iksir bilgileriniz yer alıyor. Sağ üstteki kaynaklar şehrinizin gelişimi için çok önemlidir. Sol üstteki bilgiler ise sizin oyun içerisindeki becerinizdir.

Clash Of Clans’daki Yapılar

Oyunda birçok yapı var. Clash of Clans binalar, oyunu olarak adlandırılabilir. Fakat, biraz sonra sayacaklarımdan sonra böyle olmadığını anlayacaksınız.

Clash of Clans içerisinde; belediye binası, iksir toplayıcı, büyü fabrikası, altın madeni, kışla, altın deposu, kara iksir sondası gibi birçok yapı bulunuyor.

Bu yapıların hepsi birbirleri ile bağlantılı durumda. Örneğin, toplayıcılardan iksir topluyorsunuz, kışladan asker üretiyorsunuz. Ürettiğiniz bu askerlerle birlikte başka köylere saldırabiliyorsunuz. Depolarınızın dolması için kendi kaynaklarınız haricinde farklı köylere de saldırmanız gerekiyor. Sadece kendi kaynağınız size yetmeyecektir.

 YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.