Clash Of Clans Taktik ve İpuçları

06.06.2020
Clash Of Clans Taktik ve İpuçları

Clash of Clans taktikleri, uzun yıllardır aranıyor. Çünkü, oyunun ciddi bir geçmişi var. Piyasaya çıktığı andan itibaren yeni çıkan silahlar, askerler ve köy binası seviyeleri oyuncuları bu arayışa itmiş durumda.

Strateji oyunları severlerin durağı olan Clash Of Clans, her geçen gün kendini geliştirip güncelleme yapması ile birlikte oyuncuların ilgi odağı olmuş durumda. Oyun içerisinde stratejisi güçlü olan kazanıyor. Çünkü, stratejiye bağlı olarak köy gelişimleri, saldırı çeşitleri ve köy düzenleri belli oluyor. Bu bağlamda da Clash Of Clans’a yeni başlayanlara taktik niteliğinde olan bu yayınımızda ana konulara değinmeye çalışacağız.

Taş Koruma Stratejisi

Clash of clans taktikleri içerisinden en maliyetsiz olanı koruma stratejisidir. Oyunun en başından beri sizlere taşlar verilecektir. Bu taşları harcamamaya bakın. Çünkü yeşil taş hileleri çok tehlikeli ve imkansızdır. Bu yüzden de taşlarınızı iyi bir şekilde muhafaza edin. Taşlar, genellikle zaman sıkıntısı çekenler tarafından kullanılıyor. Fakat, benim sizlere tavsiyem inşaatların süresini erken bitirmek yerine beklemenizdir. Çünkü, kısa süreler için çok sayıda taş istenmektedir.

Düşük Maliyetli Asker Stratejisi

Oyun içerisinde mor iksir ve kara iksir ile askerler yetiştirip, saldırılar yapabilirsiniz. Elbette ki en pahalı askerlerle saldırılar yapmak daha olumlu sonuçlar verir. Fakat, ganimet saldırılarında az maliyetle çok ganimet almak önemlidir. Clash of clans taktikleri de burada devreye giriyor.

Oyun İçerisinde ucuz maliyetli askerler vardır. Bunlar, goblin, okçu ve barbarlardır. Bunlar ile dışarda ganimetleri bulunan köyleri kolayca yağmalayabilirsiniz. Hatta birkaç dev, büyü ve hero ile birlikte köylerin merkezine kadar gitmeniz de mümkün hale gelebilir.

Clash Of Clans Savunma Stratejisi

Clash of Clans tatkikleri konusunda belirli bir yere geldiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Her ne kadar saldırı taktiklerini öğrensenizde savunmayı daha öğrenemediniz. Savunma konusunda yapmanız gereken ilk şey; ganimeti korumaktadır.

Ganimeti korurken de en önemli ganimet, bilindiği üzere kara iksirdir. Kara iksir deposunu köyün merkezine koyun. Eğer, üst seviyede köyünüz var ise x-Yayları ve cehennem kulelerinin yanına koymanızda fayda var. Tabi, duvarları da güçlendirerek bu savunmaya katkıda bulunabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.