Claudia Heffner Peltz’in Osmanlı yadigarı kolyesi

14.04.2022
Claudia Heffner Peltz’in Osmanlı yadigarı kolyesiSenenin en dikkat çeken düğününe son olarak anne Claudia Heffner Peltz’in kolyesi damgasını vurdu.


Claudia Heffner Peltz'in Osmanlı yadigarı kolyesi

Dünyaca meşhur futbolcu David Beckham’ın oğlu Brooklyn Beckham ile Nicola Anne Peltz geçtiğimiz gün görkemli bir düğünle evliliğe ilk adımını attı. Gelinin anası Claudia Heffner Peltz’in kolyesi geceye adeta damga vurdu

67 yaşındaki kaynananın taktığı elmas kolye Claudia Heffner Peltz, Osmanlı yadigarı çıktı.

Kaynananın kolyesi

Anne Peltz, kızının düğünde dünyaca meşhur bir markaya ilişkin olan saks mavisi mütevazı bir elbise giydi. Gelinin annesinin taktığı kolye de dikkatlerden kaçmadı.

95 karatlık ‘Yıldız Of The East’ (Doğunun Yıldızı) isminde kolye, ilk olarak Sultan Abdülhamid’in koleksiyonundaydı. Pierre C. Cartier tarafınca satın alınan kolye, 1908’de Evelyn Walsh McLean’e armağan edildi.

Sahibi sır benzer biçimde saklanıyordu

Ölümünün peşinden kolye, Amerikalı kuyumcu Harry Winston’a satıldı. Winston ise kolyeyi Mısır Kralı Faruk’a sattı. Kral Faruk’un 1952’de devrilmesinden birkaç yıl sonrasında, kolye Winston’a geri verildi. Harry Winston, geçtiğimiz yıllarda kolyeyi adı açıklanmayan bir milyardere satmıştı. O alıcının da Claudia Heffner Peltz’in eşi Nelson Peltz olduğu düğünle beraber ortaya çıkmış oldu. Kolyenin fiyatı ise halen belirsizliğini koruyor.

Claudia Heffner Peltz in Osmanlı yadigarı kolyesi #1

Claudia Heffner Peltz in Osmanlı yadigarı kolyesi #2

Claudia Heffner Peltz in Osmanlı yadigarı kolyesi #3

Claudia Heffner Peltz in Osmanlı yadigarı kolyesi #4

Claudia Heffner Peltz in Osmanlı yadigarı kolyesi #5

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.