Clubhouse odalarına artık tarayıcı ile katılmak mümkün

08.01.2022
Clubhouse odalarına artık tarayıcı ile katılmak mümkün


Sesli söyleşi uygulaması Clubhouse, odalara tarayıcı ile katılım sağlamaya izin verdi. Şirket 2020’deki ilk çıkışından beri mobil uygulama gerektiriyordu. Kullanıcılar toplumsal ağda bir odaya katılmak ve sohbeti dinlemek için Clubhouse’u telefona yüklemek zorundaydı. Bir tek bu zorunluluk ortadan kalktı.

Bugünden itibaren artık Clubhouse kullanıcıları hem webde hem de mobilde canlı odalara tarayıcı üstünden katılabilecek. Böylece Clubhouse’a bilgisayardan ya da uygulaması yüklenemeyen bir platformdan erişmek direkt mümkün olacak.

LinkedIn’e Clubhouse benzeri yeni özellik geliyor


LinkedIn’e Clubhouse benzeri yeni özellik geliyor

Dünyanın en oldukca kullanılan iş ağlarından ve hem de toplumsal medya platformu LinkedIn, etkileşimi çoğaltmak için bir yenilik getiriyor.

Clubhouse odalarına tarayıcı ile katılmak mümkün

Toplumsal medya şirketi, Clubhouse mobil uygulamasına paylaşım özelliği ekledi. Oluşturduğunuz odanın sol alt köşesindeki ok ikonuna tıklayarak; direkt Clubhouse’un içinde odanızı paylaşabileceğiniz şeklinde Instagram, WhatsApp şeklinde uygulamalar vesilesiyle da istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Ek olarak odanın bağlantısını da kopyalayabilirsiniz.

Kopyaladığınız bağlantı, odanızın tarayıcı vasıtasıyla web ortamında açılmasını sağlayacak. Bağlantıya erişimi olan kişiler, Clubhouse’ta oturum açmaksızın sohbete katılabilecekler. Bir tek Clubhouse bu özelliğin şimdilik ABD’de kullanılabildiğini söylemiş oldu. Ek olarak denetim aşamasında bulunduğunu ve gelecekte diğeri ülkelerde de kullanıma sunmuş olacağı bilgisini paylaştı.

Hatırlanacağı suretiyle şirket geçtiğimiz yıl Android‘e de adım atmıştı. Yeni kararıyla birlikte desteklediği platformları yaygınlaştırmış oldu.

Oda oluşturmak için hesap mecburi

Clubhouse oturum açma zorunluluğunu odaya katılım için kaldırdı. Bir tek yeni bir söyleşi odası oluşturmak için hala Clubhouse hesabına haiz olmanız ve oturum açmanız gerekiyor. Bunun yanında Clubhouse’un mobil uygulamasını da Android yada iOS telefonunuza yüklemeniz isteniyor.
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.