Covid-19 bir oyun geliştirme sürecini daha baltaladı

27.12.2021
Covid-19 bir oyun geliştirme sürecini daha baltaladı


Final Fantasy (FF) serisi uzun süredir geliştiriliyor ve her oyun ile birlikte yenilikler ekleniyor. Daha ilkin sıra tabanlı rol yapma oyunlarıydı. FF 15 ile birlikte sıra tabanlı dövüş sistemi yerini gerçek zamanlı dövüşe bıraktı. FF 7 Remake ile birlikte yarı sıra tabanlı bir dövüş sistemi denendi ve birçok oyuncu bu sistemi beğendi. Final Fantasy oyunlarının geliştirme süreçleri kimi süre sekteye uğrayabiliyor gene de her geliştirici ekip şeklinde Square Enix de durumu yönetim ediyor.

Final Fantasy 14 satışları ilginç bir sebeple durduruldu!


Final Fantasy 14 satışları acayip bir sebeple durduruldu!

Square Enix, sevilen oyunu Final Fantasy 14’ü bir süreliğine satıştan çekmeye karar verdi. Kararın öne sürülen sebebi ise oldukça acayip.

Final Fantasy 16 geliştirme süreci Bahar 2022’ye kadar uzadı

Final Fantasy 16 için neredeyse resmi bir çıkış zamanı duyurulmadı. Hayranlar daha ilkin oyunun 16 Haziran 2022‘de çıkacağını iddia ediyordu. Fakat Final Fantasy 16’nın yapımcısı Naoki Yoshida, Twitter’da FF 16’nın geliştirme sürecinin uzayacağını belirtti. Erteleme haberine bakacak olursak oyunun resmi çıkış tarihinin 2022 yılının sonuna ya da 2023‘ün Bahar dönemine sarkacağı belirtiliyor.

Final Fantasy XVI resmi hesabının Twitter’da paylaşmış olduğu görselde Yoshida’nın açıklaması içeriyor. Meydana getirilen açıklama şu şekilde:

Her insana merhabalar. Son konuştuğumuzda 2021‘de Final Fantasy 16 hakkında daha oldukca bilgiye haiz olacağıma söz vermiştim. Yalnız devam eden COVID-19 salgınından meydana gelen komplikasyonlar gerçekleştiği için bu sözü tutamayacağımı üzülerek bildiririm. Ek olarak oyunun geliştirme süreci yarım yıl uzamış oldu. PlayStation 5 için geliştirilen Final Fantasy serisine son olarak eklenen Final Fantasy 16, dünyanın dört bir yanından yetenekli yaratıcılardan oluşan oldukça büyük bir ekip topladı. Yalnız Covid-19‘un etkilerini dengelemek amacıyla, personelin evden çalışmasına izin vererek bu iş enerjisini merkezden uzaklaştırmak zorunda kaldık. Bu, ne yazık ki Tokyo ofisiyle iletişimi engelledi ve bu da, dış kaynak ortaklarımızın eşya teslimatlarında gecikmelere (yada aşırı durumlarda iptallere) yol açtı

Final Fantasy fanatiklerinin son olarak duymak isteyeceği şeylerden birisi oyunun geliştirme sürecinin ertelenmesidir. Gene de Yoshida, 2021 senesinde oyunla ilgili birçok sıkıntının geride bırakıldığını ve daha kolay bir geliştirme sürecinin kendilerini beklediğini belirtti.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.