Cübbeli Ahmet Hoca, iftar sonrasında cinsel birlikteliğin sırasını deklare etti

24.04.2022
Cübbeli Ahmet Hoca, iftar sonrasında cinsel birlikteliğin sırasını deklare ettiRamazan ayında cinsel birlikteliğin orucu açtıktan sonrasında, akşam namazını kılmadan ilkin yapılması icap ettiğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, bunun ibadete yönelmekte kolaylık sağlayacağını belirtti.

Ramazan ayında tutulan oruçlarla nefis terbiyesi sağlanırken, oruçluyken yapılması yasaklananlardan biri de cinsel ilişkiye girmek.

İftar ile sahur arasındaki vakitte yapılması doğru olan cinsel birlikteliğin sıralamasıyla ilgili konuşan Cübbeli Ahmet Hoca, sahabelerden örnek verdi.

Sahabenin orucunu açtıktan sonrasında cinsel ilişkiye girdiğini, peşinden da namaza durduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, bunun ibadete huşu ile yanaşmayı sağladığını belirtti.

“Akşam namazından ilkin eşiyle cinsel isteğini doyum ediyordu”

Cübbeli Ahmet Hoca’nın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“Geçmiş büyüklerimizden bazıları cinsel isteği fazla olduğu aniden orucunu açıyor, ondan sonrasında eşiyle cinsel isteğini doyum ediyordu akşam namazından ilkin.

Cübbeli Ahmet Hoca, iftar sonrasında cinsel ilişkinin sırasını açıkladı #1

“Tatminleri kısa şekilde hasıl ettikten sonrasında guslünü alıyor”

Sahabeler niye ilkin iftarını yapıyor. Azca bir şeyle yemeğini yiyorlar. Sonrasında ailesiyle cinsel münasebetini yapıyor. Fakat akşam namazı var. Namaz aslolan maksat, o geçici. Onun için kısa bir halde tatminleri hasıl ettikten sonrasında guslünü alıyor.

Cübbeli Ahmet Hoca, iftar sonrasında cinsel birlikteliğin sırasını deklare etti VİDEO

“Akşam namazını geciktireceksen o ahireti tercih ettiğin anlamına gelmez”

Kutsal Ramazan gecesi, akşam namazını kıldığı süre aklı Tanrı için farih olmuş, kalbi Mevla ile huşu bulmuş sırf Tanrı’ı düşünecek şekilde namaz kılıyor.

Dünya ile ahiret için karşılaştırdığın süre, ahiret için tercih edeceksin fakat senin karnın oldukca açsa ilkin yiyecek yemen, gene ahiret içindir. Fakat akşam namazını geciktireceksen o ahiret işini tercih edeceğin anlamına gelmez.”

Cübbeli Ahmet Hoca, iftar sonrasında cinsel ilişkinin sırasını açıkladı #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.