Cumhur İttifakı’na bir parti daha mı katılacak? AK Partili Şen’den mühim açıklamalar! “Başka partilerle…”

04.02.2022
Cumhur İttifakı’na bir parti daha mı katılacak? AK Partili Şen’den mühim açıklamalar! “Başka partilerle…”


Seçim periyodu öncesinde ittifaklarla ilgili birbirinden mühim açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak AK Parti’den de Cumhur İttifakı’na dair bir izahat geldi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, gazeteci Adem Metan’ın YouTube kanalında Peki Sonrasında programında konuk oldu ve oy potansiyelleriyle Cumhur İttifakı’na dair mühim değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

CUMHUR İTTİFAKI’NA BİR PARTİ DAHA MI KATILACAK?

Programda Ak Parti’nin seçim öncesi bazı partilere ittifak teklifinde bulunacağını söyleyen Şen, “Bu seçimler bir tek siyasal parti seçimi değil aslına bakarsak. Seçimleri kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu doğal olarak bizim vereceğimiz bir karar değil milletimizin vereceği bir karar bu yüzden hep sokaklardayız. Teşkilatlarımız hep sokaklarda, mahallelerde. 2023’ü kazanacağımızı düşünüyoruz. Yüzde 40 oranında bir oy potansiyelimiz var. Cumhur İttifakı olarak tek partiden oluşmuyoruz, MHP ve BBP var. Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir. Cumhur İttifakını daha da büyütebiliriz, büyütmemiz de lazım.” ifadelerini kullandı.

SEÇİMLER VE Z KUŞAĞI TARTIŞMASI

Gençlerin AK Parti’ye oy vermediğinin büyük bir yalan bulunduğunu vurgulayan Şen, “AK Partiye oy veren gençlerin oranı bizi takip eden kitlenin toplam oy oranının üstünde, bunu ne ile açıklayabilirler? Z Kuşağı oy vermiyor diyorlar illa bu milletin gencine bir isim takacaksak o isim var aslına bakarsanız ‘Türk Gençliği’. Bundan daha güzel daha özele indirgenmiş bir isim aranıyorsa o adı de Sayın Cumhurbaşkanımız verir. ‘TEKNOFEST Kuşağı, TEKNOFEST Gençliği'” diye konuştu.

thumbs_b_c_e41acb88329e261f743ca876e1f25d96

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy'den ortak açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy’den ortak izahat
3 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı3 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı
Komisyon, HDP'li Güzel'in dokunulmazlığı için kararını verdiKomisyon, HDP’li Güzel’in dokunulmazlığı için kararını verdiYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.