Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrikalı gençlerle buluştu! O anlamış olur toplumsal medyadan paylaşıldı

20.12.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrikalı gençlerle buluştu! O anlamış olur toplumsal medyadan paylaşıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Afrikalı Gençlerle Buluşmamızda Mozambikli bir kızımız artık daha güzel şeylerden, yeni ve daha adil bir dünya düzeninden anlatmak icap ettiğini açıkladı.” dedi.

Erdoğan ile konuşan ve Ankara’da üniversite okuduğunu dile getiren Mozambikli Kamila Maduş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletlerde dile getirmiş olduğu soykırım, kötülükler ve ayrımcılıklardan Afrikalıların haberdar bulunduğunu söylemiş oldu.

Bu konuşmaları unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını kaydeden Maduş, “Şimdi güzel şeylerden anlatmak gerek. Yeni bir dünya, yeni bir seviye, daha adil bir seviye… Bu yeni düzende dünya 5’ten büyük olacak.” dedi.

1

Türkiye’nin Afrika ile ortaklığından memnun olduklarına vurgu icra eden Kamila Maduş, Türkiye’nin Afrika’nın problemlerine Afrikalıların bakış açısından ve temeline insanı alan çözümler sunduğunu kaydetti.

2

Mozambikli genci, konuşmasının sonunda hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de salondaki Afrikalı gençler alkışladı.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sürücüler 1 aydır onu takip ediyordu, sonunda beklenen oldu! Aracının arkasına astığı yazı...Sürücüler 1 aydır onu takip ediyordu, sonunda beklenen oldu! Aracının arkasına asmış olduğu yazı…
PARTNER “Kalbe dokunuyor”
Bakan Çavuşoğlu'ndan Taliban'a çağrıBakan Çavuşoğlu’ndan Taliban’a davetYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.