Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da cami açılışına katıldı

29.01.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da cami açılışına katıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sıhhat Bilimleri Üniversitesi içinde inşası tamamlanan Gülhane Camii’nde cuma namazını kıldı. Erdoğan, sonrasında caminin açılışı için düzenlenen programa katıldı.

Burada konuşan Erdoğan, görkemli bir mescidin açılışını yaptıklarını belirterek, “Burada, Ziraat Katılım’ın ciddi bir emeği oldu. Bundan dolayı da Ziraat Katılım’a oldukca oldukca teşekkür ediyoruz. Gülhane Üniversitesi Hastanesi’nin içinde, bu şekilde bir mabedin olması ve Sıhhat Bilimleri Üniversitemizin tamamı ile içsel boyutunu inşallah güçlendiren bir yapıt olması bakımından oldukca mühim. Rabbimiz ne buyuruyor; ‘Kim benim için dünyada bir mescit inşa ederse ben de onlar için cennette bir beyt, ev, saray inşa ederim’ diyor. Bu mescidin, bu caminin yapımında emeği olanları yeniden şahsım, milletim adına kutlama ediyorum. Burada yapılacak ibadetlerin ve öğrencilerimizin gerek kız gerek adam onlar için de hazırlanmış olan emek harcama alanlarının oldukça güzel bulunduğunu gördüm. Bundan dolayı da işin mimari boyutuna itina gösterdiklerinden dolayı mimarından, mühendisine, işçisine, yüklenici firmaya da oldukca oldukca teşekkür ediyoruz, sağ olsunlar, var olsunlar. Yine Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin içindeki bu güzel eserin Ankaralılara hayırlı olmasını Tanrı’tan temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı’nın yaptırdığı duanın arkasından caminin açılışını gerçekleştirmiş oldu. Erdoğan bu sırada, ‘Mamak burada reisinin yanında’ sloganlarına, “Ben de siz değerli ziyaretçilerimizin yanındayım” diye karşılık verdi.

retj

Öte taraftan açılışa, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanları da katıldı.

Screenshot_30

fjk

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Genç kadın, ''Henüz çok erken'' dedi! Hiç acımadan bu hale getirdiGenç hanım, ”Hemen hemen oldukca erken” dedi! Asla acımadan bu hale getirdi
Cinayette dikkat çeken 65 bin lira detayı! Yeni görüntüler ortaya çıktıCinayette dikkat çeken 65 bin lira detayı! Yeni görüntüler ortaya çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Türkçe' vurgusuCumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Türkçe’ vurgusuYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.