Cumhurbaşkanı Erdoğan güvenlik güçleriyle iftar yapmış oldu

09.04.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan güvenlik güçleriyle iftar yapmış olduGüvenlik güçleriyle düzenlenen iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgesel birçok soruna ve krize karşın Türkiye’nin dünyanın en güvenli ülkelerinden biri bulunduğunu söylemiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan’ın 8. gününde, güvenlik güçleriyle iftar programında buluştu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, polis, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Erdoğan ondan sonra, Türkiye’nin sığınmacı mevzusunda Avrupa’ya insanlık dersi verdiğini belirtti.

“Türkiye en güvenilir ülkelerden biri”

Türkiye’nin bölgesindeki kriz ve provokasyonlara karşın dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri bulunduğunun altını çizen Erdoğan, “Türkiye bölgesindeki krizlere, provokasyonlara karşın dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak öne çıktı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Provokasyonlara karşın Türkiye, dünyanın en güvenli ülkelerinden biri VİDEO

“Terörle mücadeleyi alnımızın akıyla bugünlere ulaştırdık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan iftar programında açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Türk Polis Teşkilatı’nın 177. kurum yıldönümünü kutlama ediyorum. Kuruluşundan bu güne teşkilatımızda vazife icra eden ve gerektiğinde canını vermekten çekinmeyen tüm polislerimizi şükranla, rahmet ve saygıyla yad ediyorum. Halen vazifeleri başlangıcında olan polislerimize başarılar diliyor, Rabbim hepsini de muhafaza eylesin diyorum.

Kıymetli kardeşlerim, Türkiye terörle savaşım döneminde askeriyle, polisiyle, güvenlik korucusuyla, öteki kamu görevlileriyle, vatandaşıyla onbinlerce şehit vermiş bir ülkedir. Buna karşın terörle mücadeleyi daima hukuk devleti sınırları içinde yürüttük, hele hele insanlıkla bağdaşmayan yöntemlere asla tevessül etmedik. Hamdolsun sınırlarımız içinde bitirme noktasına getirdiğimiz terörle savaşım sürecini alnımızın akıyla bugünlere ulaştırdık. Artık terör örgütlerinin bizlere saldırmasını beklemiyor onları sınırlarımız ötesinde gizlendikleri inlerinde vuruyor, tepelerine biniyor, başlarını eziyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan güvenlik güçleriyle iftar yaptı  #1

“Avrupa’ya vicdan ve terbiye dersi verdik”

“Güya çağdaş, güya insan hakları savunucusu Avrupa’nın denizlerde ölüme terk etmiş olduğu sığınmacıları kurtararak vicdan ve terbiye dersi verdik. Doğal olarak bu tablonun ortaya çıkmasında güvenlik kurumlarımızda 15 Temmuz’un peşinden gerçekleştirdiğimiz reformların mühim bir tesiri vardır. Güvenlik kurumlarımızı bir tek FETÖ’den temizlemekle kalmadık kapasitelerini de olağanüstü artıracak reformlar gerçekleştirdik. Rütbeli ve işyar seviyesindeki personel eksiğini hızla tamamladığımız çarşı ve mahalle bekçiliğini ihya ettiğimiz, atamasından tayinine kadar tüm süreçlerini saydam bir hale getirdiğimiz polislerimize İçişleri Bakanlığı’mıza bağlayarak kırsalımızı emanet ettiğimiz, her alanda tekrardan yapılandırdığımız jandarmamıza, gene İçişleri Bakanlığı’na bağlayarak kolluk kuvveti vasfını güçlendirdiğimiz önemi giderek artan denizlerimizin güvenliğini artıracak şekilde desteklediğimiz Sahil Güvenlikçilerimize, normal olarak değişik mesuliyet alanlarına haiz güvenlik kuvvetlerimizin uyum içinde çalışmasını elde eden İçişleri Bakanlığı’mızın tüm mensuplarına şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber milletimizin huzurunu daim eyleyerek büyük ve kuvvetli Türkiye’yi inşa edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan güvenlik güçleriyle iftar yaptı  #2

“Cumhurbaşkanı olarak sonuna kadar arkanızdayım”

Bazen polislerimizin haksız ithamlarla karşı karşıya kaldığını biliyoruz. Sizler buna aldanmayın. Cumhurbaşkanı olarak polislerimizle mensuplarının mühim bir kısmını profesyonelleştirdiğimiz, jandarmamız ve sahil güvenlik mensubunun de sonuna kadar yanındayım.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan güvenlik güçleriyle iftar yaptı  #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan güvenlik güçleriyle iftar yaptı  #4

Cumhurbaşkanı Erdoğan güvenlik güçleriyle iftar yaptı  #5

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.