Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilerle iftar programında konuştu

01.05.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilerle iftar programında konuştuİşçilerle düzenlenen iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaşam pahalılığı sebebiyle alım gücümüz bir parça düşmüş olabilir. Bu kayıpların hepsini telafi edeceğiz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersaneler Komutanlığı’nda, işçilerle bir araya gelmiş olduğu iftar programında konuştu.

Konuşmasına 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın önemine değinerek başlamış olan Erdoğan, kendisinin de zamanda bir işçi bulunduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ondan sonra ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Alım gücümüz bir parça düştü”

Yaşam pahalılığı yüzünden alım gücünün düştüğünü belirten Erdoğan, “Yaşam pahalılığı sebebiyle alım gücümüz bir parça düşmüş olabilir. Bu kayıpların hepsini telafi edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilerle iftar programında konuştu VİDEO

“Hepsini telafi edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevzuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

“Devletimizde bazı kesimlerde karamsarlık hali var. Yaşam pahalılığı sebebiyle alım gücümüz bir parça düşmüş olabilir. Bu kayıpların hepsini telafi edeceğiz. Pırıl pırıl şehirlerin, denizlerdeki gemilerin semalardaki uçakların, fabrikaların arkasında insan gayreti var. Emek yoksa toprak işlenmez.

“Ekonomimiz ciddi sınamalarda geçiyor”

Türk ekonomisi ciddi sınamalardan geçiyor. Çalışanlarımıza destek olmak için gelirimizden vazgeçtik. İstihdama yeni giren kesimleri destekledik. Asgari ücrette yüzde 50’nin üstünde artış yaptık. Son 20 yılda asgari tutarı 23 kat artırdık.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilerle iftar programında konuştu #1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilerle iftar programında konuştu #2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilerle iftar programında konuştu #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, işçilerle iftar programında konuştu #4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.