Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine’de alınan 3 mühim sonucu deklare etti

13.04.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine’de alınan 3 mühim sonucu deklare ettiKabine sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş hayatındaki istihdamı ve tarımdaki verimi çoğaltmak için alınan 3 mühim sonucu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının arkasından kameraların karşısına geçti.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, iş istihdamı ve tarımla ilgili mühim kararlar alındığını kamuoyuyla paylaştı.

2B arazilerinin satışı 31 Aralık’a kadar uzatıldı

2B arazilerinin satışıyla ilgili vatandaşlara müjde veren Erdoğan, “Yurttaş ve kamu arasındaki iyelik tartışmasına son vermek için 2B arazilerinin satışıyla ilgili müracaat ve ödeme süresini 31 Aralık’a kadar uzatma sonucu aldık.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Erdoğan ondan sonra çiftçileri ilgilendiren bir sonucu paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine’de alınan 3 mühim sonucu deklare etti VİDEO

Çiftçilere ‘gömü taşınmazları’ müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “3 yıl süreyle Gömü taşınmazını kullanan çifçtilerimize başka koşul aramadan bu araziyi kiralama imkanını getiriyoruz. 10 senelik süreyi dolduranlar satın alabilecektir.” ifadelerini kullandı.

Son olarak iş dünyasındaki istihdam desteğine değinen Recep Tayyip Erdoğan, piyasayı sakinleştirecek düzenlemelere hız verdiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine de alınan 3 önemli kararı açıkladı #1

İşe giren her bireye 1 yada 2 senelik istihdam garantisi

Erdoğan, “Piyasayı sakinleştirecek düzenlemelere hız veriyoruz. İstihdamda yeni bir proje hayata geçiyor. İşe giren her bireye 1 yada 2 senelik istihdam garantisi sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine de alınan 3 önemli kararı açıkladı #2

“3 yada 6 ay toplumsal destek primlerini Emek verme Bakanlığımız karşılayacak”

Mevzuyla ilgili sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlave istihdam taahhüt eden firmaların işe alacakları her işçinin 3 yada 6 ay itibarıyla toplumsal destek primlerini Emek verme Bakanlığımız karşılayacak. İşe giren her bireye 1 yada 2 yıl istihdam garantisi oluşturmuş olacağız. İşverenlerimizin yeni programımızdan istifade etmeye çağırıyoruz.” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine de alınan 3 önemli kararı açıkladı #3

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine de alınan 3 önemli kararı açıkladı #4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.