Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’ı kabul etti

17.06.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’ı kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücretle ilgili “Emek harcama Bakanlığı ekipleri emek verme yürütüyor. Toplumu memnun edecek bir sayı olur ümit ederim.” dedi.

Türkiye’nin gündeminde, asgari tutara temmuz zammı beklentisi var.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak suretiyle hükümet temsilcileri, sık sık yaptıkları pozitif açıklamalarda vatandaşın enflasyona ezdirilmeyeceğini, mevzunun çalışıldığını vurguluyor.

Meydana getirilen bu pozitif açıklamalar beklentiyi kuvvetlendiriyor.

Cumhurbaşkanı, TÜRK-İŞ başkanı Atalay ile görüştü

Bu kapsamda beklentileri daha da artıracak sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay’ı kabul etti.

Ortalama 2 saat devam eden görüşmenin arkasından TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay açıklamalarda bulunmuş oldu.

“A’dan Z’ye her şeyi konuştuk”

Çıkışta gazetecilere konuşan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ‘güzel bir görüşme’ yaptıklarını belirterek şunları açıkladı:

“Güzel bir görüşme oldu. Asgari ücretlinin alım gücünün düştüğünü, kamuoyunun bildiklerini A’dan Z’ye anlatma imkanı bulduk. Cumhurbaşkanımız da bunlarla ilgili arkadaşlarımız emek verme yapıyor, gelecek günlerde ilgili emek harcamayı da kamuoyuyla paylaşacaklarını söylemiş oldu.

“Cumhurbaşkanı her şeyin bilincinde”

Her ay enflasyon sayıları açıklanıyor. Asgari ücret için Aralık’ı Ocak’ı beklemeyelim. Bununla ilgili biz Aralık ayı haricinde asgari ücret tespit komisyonunu toplamadık. Fakat şartlar öyleki getirdi ki bırakın Aralık ayını Haziran ayında insanoğlu alım enerjisini yitirdi. Cumhurbaşkanı da her şeyin farkın bulunduğunu söylemiş oldu. Gelecek günlerde kamuoyuna olumlu bir haber verebiliriz bundan ikimiz de memnun oluruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’ı kabul etti VİDEO

.

“Aklımdaki sayı 10 bin derim fakat bu şekilde değil”

Benim aklımdaki sayı 10 bin derim fakat bu şekilde değil. Söylediğin ile aldığın içinde bir uyum olması lazım. İş verenler asgari ücretin bu kadar artmasını istemiyor. ‘Artsın fakat bu artan kısmı devlet karşılasın’ diyorlar. Ben insanların cebine ne girecek ona bakıyorum. Toplumu memnun edecek bir sayı olur ümit ederim.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Atalay ı kabul etti #1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Atalay ı kabul etti #2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Atalay ı kabul etti #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.