Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin içinde eleştiri görüşme! İşte masadaki mevzular…

14.09.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin içinde eleştiri görüşme! İşte masadaki mevzular…


Uşakov, Putin’in 15-16 Eylül’de düzenlenecek ŞİÖ Devlet Başkanları Zirve Toplantısı için Özbekistan’ın Semerkant şehrine gerçekleştireceği ziyarete ilişkin gazetecilere değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

‘LİDERLER SÜREKLİ DİYALOG HALİNDELER’

Putin’in zirve kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir görüşme gerçekleştireceğini özetleyen Uşakov, “Liderler telefon dahil devamlı diyalog halindeler. Görüşme edilen, Türkiye’nin tahıl şeklinde son aşama pozitif rol oynadığı oldukca sayıda mevzu var. Erdoğan ve Putin görüşmesinde oldukca sayıda mevzu istişare edilecek. Semerkant’taki görüşmenin mühim bir kısmı 5 Temmuz’da Soçi’de varılan anlaşmaların devamı olarak ekonomik mevzulara ayrılacak.” diye konuştu.

QQ

PUTİN, ÇİN DEVLET BAŞKANI İLE DE GÖRÜŞECEK

Zirve kapsamında Putin’le Çin Devlet Başkanı Şi Cinping içinde da bir görüşme yapılacağını özetleyen Uşakov, şu detayları verdi:

“Çin’in Ukrayna mevzusundaki yaklaşımı dengeli, Rusya’nın hususi askeri operasyonu başlatma mevzusundaki mecburiyetinin nedenlerini anlıyor. Organik olarak, liderler, ikili stratejik ortaklık içindeki eşi benzeri görülmemiş düzeydeki güvene ilişkin pozitif bir değerlendirme yapacaklardır.”

Rusya ile Hindistan arasındaki ilişkilerin de hızla geliştiğine işaret eden Uşakov, “Hindistan’la ilişkilerimiz gelişiyor, ticaretimiz bu senenin ilk yarısında geçen senenin aynı dönemine nazaran yüzde 120 arttı.” ifadesini kullandı.

Uşakov, Putin’in zirve kapsamında, Hindistan, Kırgızistan, Azerbaycan, İran, Türkmenistan ve Pakistan liderleriyle de görüşeceğini söylemiş oldu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kılıçdaroğlu'nun 'Sakarya' sözleri gündem oldu! Tarihi savaşın yerini karıştırdıKılıçdaroğlu’nun ‘Sakarya’ sözleri gündem oldu! Zamanı savaşın yerini karıştırdı
Ucuz sosyal konut projesi | TOKİ Başkanı Bulut canlı yayında yanıtladı! Ucuz toplumsal konut projesi | TOKİ Başkanı Bulut canlı yayında yanıtladı! “Meydana getirilen o evlerde siz oturur musunuz?”
Yüzlerce kez paylaşıldı! Ermeni rakibini...Yüzlerce kez paylaşıldı! Ermeni rakibini…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.