Cumhurbaşkanı Erdoğan yılbaşını işaret ederek yeni projelerin mesajını verdi! “Canı yanan yurttaşlarımız…”

08.11.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan yılbaşını işaret ederek yeni projelerin mesajını verdi! “Canı yanan yurttaşlarımız…”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden Hasankeyf-Gercüş Tüneli Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kurnaz kampanyalara karşın barajımızı tamamlayarak ülkemizin hizmetine sunduk. Planlanan 39,4 kilometrelik ortalama 30 kilometresiyle bugün açılışını yaptığımız tünel ve bağlantı yolları tamamlanmıştır.” dedi. Ekonomideki gelişmelere de değinen Erdoğan, “Küresel krizin tesirleri sebebiyle canı yanan yurttaşlarımıza oldukça daha büyük kazanımlar sağlayacak projeler var. Somut neticelerini yılbaşından itibaren daha iyi görmeye başlayacağız.” diye konuştu.


Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyleki:

“Sevgili Hasankeyfliler, sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Hasankeyfimize kazandırdığımız tünelin ve bağlantı yollarının hayırlı olmasını temenni ediyorum.

“TÜNEL VE BAĞLANTI YOLLARI TAMAMLANMIŞTIR”

Kurnaz kampanyalara karşın barajımızı tamamlayarak ülkemizin hizmetine sunduk. Yerleşim yerlerimizi tekrardan inşa ettik. Planlanan 39,4 kilometrelik ortalama 30 kilometresiyle bugün açılışını yaptığımız tünel ve bağlantı yolları tamamlanmıştır.

1

Batman’ın ilçeleri ve bölgedeki öteki yerleşim bölgeleri içinde süratli ve konforlu bir ulaşım sağlanmış olacaktır. Alın teri döken herkesi kutlama ediyorum. Tüm ilçeleriyle Batman’ı ülkemizin önde gelen ihracat şehirlerinden biri haline getireceğiz. Ülkemize asırlık eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Medeniyetin, tarihin, kültürün şehri Batman’ın sanayisi, tarımıyla önündeki fırsatı kullanacağından kuşku duymuyorum.

“EN GELİŞMİŞ İLK 10 ÜLKESİ ARASINDA YER ALMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Ülkemizin tamamını kalkındırarak Türkiye’nin dünyanın en gelişmiş ilk 10 ülkesi içinde yer alması için çalışıyoruz. Türkiye’nin eksiklerini 20 yılda ikmal ederken oldukça daha büyük hedeflerin altyapısını kuruyorduk. Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını kapatıp yeni yüzyılını açmaya hazırlanıyoruz. Bu güzel metro ile tünelle ve önündeki viyadükle bu güzel şehirlerimize bağlantıları kuruyoruz. Gerek Bakanıma gerekse emek harcama arkadaşlarına yemyeşil bir hazırlığı yapmış olmaları sebebiyle teşekkür ediyorum. Geçmişte bu kutlu yürüyüşün önü pek oldukça yöntemle kesilmek istenmişti. Batman oldukça karşılık ödedi, Mardin oldukça karşılık ödedi ve bu bedelleri artık ödemekten terörle verdiğimiz savaşım ile bitirdik.

2

“GÖZÜMÜZÜ BÜYÜMEYE DİKİYORUZ”

Elbet son 20 yılda ülkemizi demokrasi rayından çıkarıp tekrardan eski günlerine döndürmek için pek oldukça tecrübe etme yapılmış oldu. Kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak bu alçak gayretlerin hepsini boşa çıkardık. Dalgalanmalarla kökünden sarsıldığı bir dönemde geleceğimize güvenle bakabiliyoruz, biz büyümeyi konuşuyoruz. Dünyanın önünde kriz varken biz gözümüzü büyümeye dikiyoruz. Biz dostlarımızla giderek genişleyen bir kardeşlik çemberi kuruyoruz. Ülkemizi hak etmiş olduğu yere sizlerle birlikte taşıyacağız.

YILBAŞINI İŞARET ETTİ: SOMUT NETİCELERİ GÖRMEYE BAŞLAYACAĞIZ

Küresel krizin tesirleri sebebiyle canı yanan yurttaşlarımıza oldukça daha büyük kazanımlar sağlayacak projeler var. Somut neticelerini yılbaşından itibaren daha iyi görmeye başlayacağız. Geriye doğru bakıp nereden nereye geldiğimizi daha iyi göreceğiz. Atalarımızın sabırla koruk helva olur sözüyle uygun şekilde umutla işimize bakacak, vizyonlarımızın altını dolduracağız. Bu duygularla bir kez daha açılışını yaptığımız Hasankeyf Tüneli ve bağlantı yollarının hayırlı olmasını diliyor, alın teri döken her insana teşekkür ediyorum. Kalınca sağlıcakla…”

3

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Fark azaldı! Kritik oy oranları ortaya çıktıFark azaldı! Tehlikeli sonuç oy oranları ortaya çıktı
Son dakika: Türkiye'nin gözü Kabine toplantısında! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 3.2 milyar hesaplara yatıyorSon dakika: Türkiye’nin gözü Kabine toplantısında! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 3.2 milyar hesaplara yatıyor
Siyaset kulisleri bu görüşmeye kilitlendi, yeni aday...Politika kulisleri bu görüşmeye kilitlendi, yeni aday…



YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.