Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ABD’de Ukrayna teşekkürü

18.09.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ABD’de Ukrayna teşekkürü


Central Park’ta sabah yürüyüşü meydana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına gelen bir şahıs Ukrayna krizindeki rolünden dolayı teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ABD'de Ukrayna teşekkürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD temasları başladı.

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu’na katılmak için ABD’de bulunan Erdoğan, bugün New York’taki dünyaca meşhur Central Park’ta bir süre yürüyüş yapmış oldu.

Erdoğan’a yürüyüşünde Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ve Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Sürekli Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu birlikte rol aldı.

Söyleşi edip fotoğraf çektirdi

Yürüyüşü esnasında parkta bulunanların ilgisiyle karşılaşan Cumhurbaşkanı, parktakilerle söyleşi edip, fotoğraf çektirdi.

Bankta oturmuş olduğu sırada yanına gelen bir şahıs, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ukrayna krizindeki rolünden dolayı teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ABD’de Ukrayna teşekkürü VİDEO

Tahıl anlaşması ve SİHA’lar için teşekkürler

Samimi tavırlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına gelen ABD’li savaşın başlamasından sonrasında Ukrayna’nın en büyük başarı deposu olan Türk SİHA’larının ülkeye verilmesi için teşekkürlerini iletti.

Türkiye’nin öncülüğünde meydana getirilen tahıl anlaşması ile dünyanın tahıl krizinden kurtarılmasını da hatırlatan ABD’li adam bunun için de Erdoğan’a teşekkür etti.

ABD’li kişi, “Ukrayna için yaptıklarınızdan dolayı teşekkür ederim. Tahıl anlaşması ve verdiğiniz drenelar (SİHA Bayraktar) için oldukca teşekkürler. Bunlar NATO’nun güçlenmesini sağlıyor.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan a ABD de Ukrayna teşekkürü #1

Cumhurbaşkanı Erdoğan a ABD de Ukrayna teşekkürü #2

Cumhurbaşkanı Erdoğan a ABD de Ukrayna teşekkürü #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.