Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs ve asgari ücret mesajı!

01.05.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs ve asgari ücret mesajı!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle yazılı ileti yayımladı. Mesajında işçi haklarının korunduğunun altını çizen Erdoğan “İşçi kardeşlerimizin hakkını, hukukunu devamlı iyileştirme gayretinde olduk” dedi. Erdoğan ek olarak asgari ücretteki son zamma dikkat çekerek “Son 50 senenin en yüksek rakamı olarak anlatılacak şekilde yüzde 50 seviyesinde artırdık” ifadelerini kullandı.

thumbs_b_c_f090a63cabcf55c5a18a8e808ca1d5ea

“İŞÇİ HAKININ İSTİSMAR EDİLMESİNE HİÇBİR ZAMAN İZİN VERMEDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Mayıs mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin kalkınmasına, büyümesine emek ve alın teriyle katkıda bulunan işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlama ediyorum. Emek bizim inancımızda ve kültürümüzde müstesna bir kıymete ve öneme haizdir. Bu hassasiyetle işçi hakkının korunmasına devamlı öncelik verdik; bu hakkın istismar edilmesine, örselenmesine hiçbir süre müsaade etmedik. Kalkınmayı toplumun tüm unsurlarıyla beraber gerçekleştirebileceğimiz inancıyla toplumumuzun büyük bir kesimini oluşturan işçi kardeşlerimizin de hakkını, hukukunu devamlı iyileştirme gayretinde olduk” dedi.

“ASGARİ ÜCRETTE SON 50 YILIN EN YÜKSEK RAKAMI”

“Ülkemizin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyümesinde işçi kardeşlerimizin emeklerinden gelen güce inanıyor, adımlarımızı onların menfaatleri doğrultusunda atıyoruz” diyen Erdoğan sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Bu doğrultuda işçi kardeşlerimizi fiyat artışları karşısında ezdirmeme kararlılığımızın bir göstergesi olarak asgari tutarı son 50 senenin en yüksek rakamı olarak anlatılacak şekilde yüzde 50 seviyesinde artırdık. Koronavirüs salgınının yaşandığı dönemde de emek verme yaşamının kesintiye uğramaması için işçilerimizin toplumsal ve ekonomik haklarının korunması için birçok tedbiri ve desteği hayata geçirdik. Bugüne dek olduğu şeklinde bundan sonrasında da işçilerimiz başta olmak suretiyle tüm yurttaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Erdoğan’ın mesajı, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle, büyük ve kuvvetli Türkiye’yi inşa sürecimizde devamlı yanımızda yer edinen işçi kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, her birini en kalbi duygularımla selamlıyorum” ifadeleriyle sonlandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kılıçdaroğlu'ndan 'Ramazan Bayramı' mesajı: 'Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak temel hedefimizdir'Kılıçdaroğlu’ndan ‘Ramazan Bayramı’ mesajı: ‘Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak temel hedefimizdir’
Başka bir örneği yok! Tarih yeniden yazılacakBaşka bir örneği yok! Tarih tekrardan yazılacak
Bu belirtilerden biri bile varsa hastaneye koşun!Bu belirtilerden biri bile var ise hastaneye koşun!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.