Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti İl Başkanları Toplantısı hitabı

15.08.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti İl Başkanları Toplantısı hitabı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti İl Başkanları Toplantısı konuşması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda parti yönetimine hitap etti.

Partisinin genel merkezinde düzenlenen programa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının başlangıcında, AK Parti’nin 21’nci kurum yıl dönümünü kutladı.

“Hedeflerimizi milletimizle paylaşacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında AK Parti’nin 21. yıl dönümüne kavuşmanın haklı gururunu yaşadığını belirterek,Ülkemizin geleceğine dair hedeflerimizi milletimizle paylaşacağız.ifadelerini kullandı.

“Bugünün Türkiye’si, 21 yıl öncesine gore daha demokratik, özgür bir Türkiye’dir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elini vicdanına koyan hepimiz kabul edecektir ki bugünün Türkiye’si, 21 yıl öncesine gore daha demokratik, özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye’dir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Kast sistemine biz son verdik”

Türkiye, bizim dönemimizde, yalnız ayağına vurulmuş asırlık prangalarını kırmadı. Bununla birlikte mevcut sistemin merkezine yerleştirilmiş kast düzeninden de kurtuldu. Senelerce bu millete kendi öz yurdunda parya muamelesi yaptılar. Senelerce bu milletin evlatların okumasını, üniversiteye gitmesini, yapay sebeplerle engellediler. Darbe dönemlerinde sermayeyi renklere bölerek ülkemizin gelişmesini sabote ettiler. Kadınlarımızın baş örtülü baş örtüsüz diye ayrımcılığa uğramış olduğu, temel hak ve hürriyetlerin belli cemiyet kesimlerine yalnızca elitlere mahsus imtiyazlar olarak görüldüğü, işte bu kast sistemine biz son verdik.

“Bugün dünyaya örnek gösterilen bir Türkiye var”

Bugün IMF kapılarında borç dilenen değil, kalkınma ve insani yardımlarda dünyaya örnek gösterilen bir Türkiye var. Kimseden icazet almadan operasyon düzenleyen, ordusu kuvvetli bir Türkiye var. Bunlar senelerce ötelenen, sistemin dışına itilen ülkemizin potansiyelinin en büyük göstergesidir.

Son 21 yılda ülkemize kazandırdıklarımıza baktığımızda Rabbimize hamd ediyoruz. Partimizin kuruluşundan bu yana davamıza gönül vermiş tüm yol arkadaşlarımıza buradan teşekkür ediyorum.

“CHP zihniyeti yerinde saymaya devam ediyor”

28 Şubat bakiyesi kimi kendini bilmezlerin başörtülü hanımefendilere yönelik hezeyanlarında görüyoruz. Son 21 yılda yaşanmış olan onca değişime karşın millete tepeden bakan, üstenci CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor. CHP ve yandaşları değişmemekte, kendilerini yenilememekte ısrar ediyor. Bu ülkenin en büyük açığı demokrasiyi içselleştirmiş, yerli ve ulusal karşıcılık açığıdır. İhya yerine yıkmayı siyasetlerinin merkezine yerleştiren rövanşist yaklaşımdır. Sandıkta milletten tokat yiyenler iktidara gelmek için darbedelerden, hatta FETÖ’cü alçaklardan bile medet ummuşlardır. 2023’e giden süreçte benzer senaryoların yeniden tedavüle konduğunu görüyoruz.

“Muhalefetin yıkım masasını milletimizin takdirine havale ediyoruz”

Meşrep tartışmaları medya ve toplumsal medya üstünden tekrardan alevlendirilmeye çalışılıyor. Adli vakalar tıpkı 80 öncesinde olduğu benzer biçimde insanlarımızı birbirine kışkırtmanın vasıtası haline getiriliyor. Bürokratlar Bay Kemal tarafınca oldukca açık, net tehdit ediliyor. Süre değişse de erkek oyuncular değişse de oynanan oyun değişmiyor. Yaşanmış olan her Hadise faşist yüzlerini açıkça gösteriyor. Hepsi ortadayken siyasal hırsları sebebiyle muhaletin yıkım masasında garnitür olarak yer almakta hiçbir beis görmeyenleri milletimizin takdirine havale ediyoruz.

Bu hafta Çorum’daydık. 50 bin kişinin katılımıyla görkemli bir mitingi gerçekleştirdik. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. 10-15 bin şahıs oradaki programa iştirak ettiler.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.