Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meral Akşener’e çağrısı gündem olmuştu! İYİ Partili Ayşegül Eltimur, AK Parti’ye katıldı

20.11.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meral Akşener’e çağrısı gündem olmuştu! İYİ Partili Ayşegül Eltimur, AK Parti’ye katıldı


Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrası gündemi değerlendirme konuşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e dikkat çeken bir çağrıda bulunmuş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temenni ederiz ki, İYİ Parti 6’lı masayı terk ederek yerli ve ulusal bir duruş sergilemek suretiyle konumunu tekrardan gözden geçirir” dedi.

Bu açıklamanın peşinden İYİ Parti Susurluk İlçe Teşkilatı Hanım Kolları Başkanı Ayşegül Eltimur İYİ Parti’den çekilme ederek, AK Parti’ye katıldı. İYİ Parti Susurluk İlçe Teşkilatı Hanım Kolları Başkanı, İlçe Sekreteri ve Basından Görevli Başkan olarak vazife meydana getiren Ayşegül Eltimur, “Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda siyasal hayatına AK Parti’de devam edeceğini” söylemiş oldu.

f7b54336-04a5-45a4-8f4e-ef01ebfcf4f1

“İYİ PARTİ’DEKİ KİŞİSEL HESAPLAR VE EGO BÖYLE BİR KARAR ALMAMA NEDEN OLDU”

Eltimur açıklamasında, “İYİ Parti’de onurumla yürüttüğüm görevlerimden ve partinden çekilme etmiş bulunmaktayım. Türkiye’de giden değerlerin bu parti ile aşılacağına ve ülkemiz için daha iyi bir gelecek olacağına inanarak bu yola çıkmıştım. Sadece bu süreçte gördüm ki kişisel hesaplar ve egolar bu ilkelerin önünde bir engel olarak duruyor. Ben inandığım değerlerimden ve ilkelerimden, onurlu duruşumdan ödün vermediğimi ve bundan sonrasında da gelecek Türkiye Yüzyılını AK Parti’nin gerçekleştirebileceğine olan inancımdan bu şekilde bir karar alma gereği duydum” şeklinde konuştu.

AK Parti Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan, İlçe Hanım Kolları Başkanı ve İlçe Yönetimi, Ayşegül Eltimur’a AK Parti rozetini takarak, “AK Parti büyük bir aile. Ayşegül Eltimur Hanımefendiye ailemize sefalar getirdin diyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

d15c37ea-07b0-43e1-8c62-e845b842e317

“CUMHURBAŞKANIMIZ ÖNEMLİ BİR ÇAĞRIDA BULUNDU”

İYİ Parti Susurluk Hanım Kolları Başkanı Ayşegül Eltimur’un AK Parti’ye katılımlarından sonrasında mevzuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, “Ilk olarak AK Parti ailemize katılan Ayşegül Eltimur kardeşimize sefalar getirdin diyorum. Cumhurbaşkanımız, Endonezya dönüşü oldukça mühim ve dikkate alınması ihtiyaç duyulan bir izahat yapmış oldu. Terörle iş tutanlarla aynı safta yer edinen CHP ile 6’lı masada bulunan İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e, yerli ve ulusal duruşunu yine gözden geçirmesi ve konumunu ona nazaran belirlemesi yönünde temennisini iletti” ifadelerini kullandı.

İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
6'lı masaya tepki: Her birinin farklı adayı var6’lı masaya tepki: Her birinin değişik talibi var
4 yaşındaki çocuk çatalı soktu alev topunun içinde kaldı4 yaşındaki çocuk çatalı soktu alev topunun içinde kaldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu yaşamını yitirdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu yaşamını yitirdiYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.