Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Umre ziyareti

30.04.2022
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Umre ziyareti


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud’un daveti ile iki günlük ziyaret için Suudi Arabistan’a gitti. Erdoğan, Suudi Arabistan’da Umre ziyareti de gerçekleştirmiş oldu. Erdoğan’a ziyareti esnasında Bakanlar da birlikte rol aldı.

KRAL SELMAN DAVET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud’un daveti ile Suudi Arabistan’ın Cidde kentine gitti.

Suudi Arabistan Kralı Abdülaziz tarafınca Al-Salam Sarayı’nda resmi törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud’un arkasından Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü.

1

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UMRE ZİYARETİNDE

Erdoğan, Suudi Arabistan’da Umre ziyareti de gerçekleştirmiş oldu.

2

Erdoğan’a; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca, Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Hakkaniyet Bakanı Bekir Bozdağ ve Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da eşlik etmiş olduğu görüldü.

3

Erdoğan’ın, Kabe’ye yapmış olduğu Umre ziyaretinden fotoğraf paylaşan Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, “Umreniz mebrur olsun” ifadelerini kullandı.

PRENS SELMAN İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü.

4

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud’un davetlisi olarak Suudi Arabistan’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Veliaht Prens Selman ile bir araya geldi.

5

Al-Salam Sarayı’ndaki görüşme basına kapalı gerçekleştirildi.

Görüşmede, Hakkaniyet Bakanı Bekir Bozdağ, Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Kültür ve Gezim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Tecim Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca ve Cumhurbaşkanlığı Hususi Kalem Müdürü Hasan Doğan da hazır bulunmuş oldu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dikkat çeken sözler! Dikkat çeken sözler! “3 işçinin işine son verdim, toplumsal medyada…”
Tuzla'da korkunç olay! Önce patlama, sonra yangın: Acı haber geldiTuzla’da korkulu vaka! Ilkin patlama, sonrasında yangın: Acı haber geldi
Ramazan Bayramı’nda hava durumu nasıl olacak? Ramazan Bayramı’nda hava durumu iyi mi olacak?



YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir