Daha Beyaz Bir Cilt İçin Pirinç Suyu Maskesi

10.02.2021
Daha Beyaz Bir Cilt İçin Pirinç Suyu Maskesi

Daha beyaz bir cilt için pirinç suyu maskesi; Pirinç suyu maskesi ile daha beyaz bir cilde sahip olmanın püf noktalarını sizlere edindiğim bilgiler doğrultusunda anlatmaya çalışacağım. Sağlıklı beslenmede önemli bir yere sahip olan pirincin sularını artık dökmeyeceksiniz. Pirinç suyu maskesini önceden duymayan ve yapmayan bayanlarımızı ilgilendirecek olan harika bir buluşu sizlerle paylaşmak istiyorum. Pirinç suyu maskesi kullanan bayanlarımızın güzellik sırlarını açıkladı ve pirinç suyu maskesinin püf noktalarını bizlerle paylaştı. Asya’da çok yaygın bir şekilde kullanılan  pirinç maskesini denemeyenler acele edin. Nasıl yapıldığını aşağıdaki yazılarımızda bulabilirsiniz.

Daha Beyaz Bir Cilt İçin Pirinç Suyu Maskesi

Pirinç suyu ten rengini beyazlaştırır daha parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar ve ciltteki kahverengi lekelerin azalması ve kahverengi lekelerin renginin açılmasına  yardımcı olur. Özellikle cilt beyazlatmak ve parlak bir cilde sahip olmak isteyen bayanlarımız için pirinç maskesi çok işe yarayacaktır. Pirinç su ile temas edince  fitik asit denilen madde oluşur. Bu madde cilt için tam bir peeling görevi üstlenir ölü derinin atılmasını ve cildin beyazlaşmasını sağlar. Fitik asit cilt lekeleri için üretilen çoğu beyazlatıcı kremlerin içeriğinde kullanıldığını görebilirsiniz.

Pirinç suyu  maskesinin ciltte ne işe yaradığı madde madde size verilmiştir.

  • Cildin daha beyaz olmasını sağlar ve gözeneklerin temizlenmesini sağlayarak cildi ciddi anlamda  yumuşatır.
  • Siyah nokta ve sivilce oluşumunu engelleyerek cildin daha parlak olmasını sağlar.
  • Cildin temizlenmesinde çok güzel bir toniktir.
  • Gözeneklerinin sıkılaşması ve cildin rahat nefes almasını sağlar.
  • Cildin daha genç görünmesi pirinç suyunun mucizelerindendir.
  • Yumuşak ancak gergin bir cilde  kavuşursunuz.
  • Daha sağlıklı ve doğal olarak yapılan pirinç maskesi ile cildiniz aydınlanır.
  • Gözeneklerin temizlenmesi sağlar ve daha diri görünür.

Daha beyaz bir cilt için pirinç suyu maskesi ile daha beyaz ve daha sağlıklı bir cilde kavuşmak için pirinç suyu uygulamasını 10 gün düzenli olarak uygulamanız yeterlidir.

Daha Beyaz Bir Cilt İçin Pirinç Suyu Maskesi

Daha Beyaz Bir Cilt İçin Pirinç Suyu Maskesi

Evde Doğal Pirinç Suyu Yapımı

Evde pirinç suyu maskesi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 çay bardağı pirinç ve iki çay bardağı su. Pirinç maskesi yapımı için 1 çay bardağı pirinç ile 2 çay bardağı suyu bir kapta 3 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. 3 saattin sonunda pirincin besleyici özelliğini alan suyu tüm yüzünüze sürüp 10 dakika bekleterek cildin güzelce emmesini sağlayabilirsiniz. 10 dakika sonunda su ile yüzünüzü durulayarak yıkayın ve kurulayın. pirinç suyunu buzdolabında en fazla iki gün bekletebilirsiniz . Daha fazla bekletmeniz sonunda  pirinç suyunda bakteriler ürer ve bu da cildin zarar görmesine neden olabilir. Pirinç suyu maskesi uygulamasını her gün günde 1 kere olmak üzere uygulayabilirsiniz. Pirinç maskesini on gün boyunca kullandığınızda sonucu gerçekten gözle görebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.