Danimarkalı siyasetçi, polis koruması altında gene Kur’an-ı Kerim yaktı

01.05.2022
Danimarkalı siyasetçi, polis koruması altında gene Kur’an-ı Kerim yaktıIrkçı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paluda, polis koruması altında ülkenin en büyük camisi Stockholm Camisi önünde Kur’an-ı Kerim yaktı.


Danimarkalı siyasetçi, polis koruması altında yine Kur'an-ı Kerim yaktı

Danimarka’da, İslamı hedef alan ırkçı saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Irkçı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, Medbargareplatsen’de bulunan ülkenin en büyük camisi Stockholm Camisi önünde, geniş sivil polis koruması altında gene Kur’an-ı Kerim yaktı.

Paludan, çevredekilerin tepkilere aldırmadı.

AA’nın haberine nazaran; polis, izinsiz olmasına karşın gösterisine müdahale etmediği Paludan’a koruma sağlamış oldu.

Kur’an-ı Kerim yakmaya devam edeceğini deklare etti

İslam ve Hz. Muhammed hakkında çirkin ifadeler kullanan Paludan, polis izin vermese de İsveç’in çeşitli yerlerinde Kur’an’ı Kerim yakmaya devam edeceğini söylemiş oldu. Paludan, dün de İsveç’in Jönköping kentinde cami önünde Kur’an-ı Kerim yakmıştı.

Danimarkalı siyasetçi, polis koruması altında gene Kur’an-ı Kerim yaktı VİDEO

“Bunun adı ifade özgürlüğü değil, nefret suçudur”

Değişik Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, vakaya tepki göstererek, “Müslümanların mukaddes günü ramazan ayı ve arife günü ırkçı Paludan’a caminin kapısının önünde polis korumasında Kur’an-ı Kerim yaktırıyorlar. Bu vaka hiçbir demokraside olmayacağı benzer biçimde, hiçbir gelişmemiş ülkede de göremezsiniz. Bunun adı ifade özgürlüğü değil, nefret suçudur.” ifadelerini kullandı.

Danimarkalı siyasetçi, polis koruması altında yine Kur an-ı Kerim yaktı #1

2017’den beri Kur’an-ı Kerim yakıyor

Danimarka ve İsveç vatandaşlığı bulunan Paludan, Danimarka’nın çeşitli şehirlerinde 2017’den beri Kur’an-ı Kerim yakma provokasyonlarında bulunuyor.

Paludan, geçen yıl ramazan süresince Müslümanların yoğun yaşamış olduğu mahalleler ve camilerin civarlarında polis korumasında provokasyonlarına devam etmişti. Rasmus Paludan, Paskalya tatili süresince İsveç’in başkenti Stockholm ile Malmö, Norköpin ve Jönköping kentlerinde de provokasyonlarını sürdürmüştü.

Paludan’ın durdurulmasını isteyen göstericiler de yollarda lastikleri ateşe vermiş, çıkan vakalarda 104 polis ve 14 gösterici yaralanmış, 20 polis aracı yakılmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.