Dar gelirli vatandaşa ‘Ekmek indirim kuponu’ dağıtıldı! Dikkat çeken iddia…

13.04.2022
Dar gelirli vatandaşa ‘Ekmek indirim kuponu’ dağıtıldı! Dikkat çeken iddia…


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafınca dar gelirli vatandaşlara ekmek indirim kuponunun verildiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Fırıncılar Odası, 200 gram somun ekmeğin fiyatının 2.5 liradan 1.5 liraya gerilediğini duyurmuştu.

‘HİÇBİR MARKET FİŞLERİ KABUL ETMİYOR’ İDDİASI

Cumhuriyet gazetesinin haberine bakılırsa; Belediye tarafınca dağıtılan bu fişlerin ekmekte 1 lira indirim yapmış olduğu iddia edilirken eski CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Avukat Ümit Yılmaz, dün akşam iftara gittikleri bir ailenin elinde 30 tane bu fişten bulunduğunu dile getirdi. Yılmaz, “BİM ve şehrin en meşhur marketi Oli’ye gittim. Buralarda fiş geçmiyor. Yurttaş ise ekmek fişi veriyorlar fakat hiçbir market kabul etmiyor diyor” dedi.

2

Yılmaz, bir aya kadar şeker fişlerinin ortaya çıkacağını söylerken, “Bu bir karne sistemi. Bizim karşı çıktığımızı bildikleri için karne değil fiş yazıyorlar. Bir aya kadar şeker karnesi ya da fişlerini de göreceğiz. Duyumlarını alıyorum” ifadelerini kullandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bahçeli sert sözlerle hedef almıştı! İmamoğlu böyle yanıt verdiBahçeli sert sözlerle hedef almıştı! İmamoğlu bu şekilde cevap verdi
Putin: Ukrayna ile müzakereler çıkmaza girdiPutin: Ukrayna ile müzakereler çıkmaza girdi
Putin dünyayı tehdit etti! 'Asla durmayacağız!'Putin dünyayı tehdit etti! ‘Asla durmayacağız!’YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.