Deniz Kayadelen, soğuk su Dünya şampiyonu oldu

06.02.2022
Deniz Kayadelen, soğuk su Dünya şampiyonu olduBakırköy Ata Spor Kulübü sporcusu Deniz Kayadelen, Polonya’nın Glogow şehrinde düzenlenen IISA 4th World Cahmpionship Glogow 2022 müsabakalarında soğuk su Dünya şampiyonu oldu.


Deniz Kayadelen, soğuk su Dünya şampiyonu oldu

Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcusu Deniz Kayadelen, Polonya’da büyük başarılara imza attı.

5 MADALYA KAZANDI

-3 aşama suda ve açık havuzda meydana getirilen yarışmada 50m, 100m, 250m ve 500m mesafelerinde yarışan Kayadelen, 500m, 250m özgür ve 50m kelebek yarışmalarında hanımefendiler 35-39 yaş kategorisinde dünya birincisi, 100m ve 50m özgür yarışmalarında hanımefendiler 35-39 yaş kategorisinde dünya ikincisi larak toplam 5 madalya kazanmıştır.

Türkiye’den şampiyonaya katılan tek hanım sporcu olan Deniz Kayadelen, hem de soğuk su Dünya Şampiyonluğunu kazanan Türkiye’deki ilk hanım yüzücü olmayı da başardı

Bakırköy Ata Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Murat Bülbül, Deniz Kayadelen’i başarılarından dolayı kutlama ederek, “Deniz Kayadelen’in bu başarısı bizi oldukca gururlandırdı. Bizleri ve ülkemizi bir kez daha gururlandırdığı için kendisine teşekkür ederim” dedi.

Deniz Kayadelen, soğuk su Dünya şampiyonu oldu #1

Deniz Kayadelen, soğuk su Dünya şampiyonu oldu #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.