Derbide fişekle yaralanan yandaş: 46 gün hastanede kaldım

15.03.2023
Derbide fişekle yaralanan yandaş: 46 gün hastanede kaldım


Göztepe ile Altay içinde oynanan olayların çıkmış olduğu derbide işaret fişeğiyle yaralanan Göztepe taraftarı Mehmet Çakır, “46 gün hastanede kaldım. Her sabah o yaraların acısıyla uyandım. İşime gidemiyorum” dedi.

Derbide fişekle yaralanan taraftar: 46 gün hastanede kaldım

İzmir’de Gürsel Aksel Stadında 27 Kasım 2022’deki Göztepe-Altay maçında Altay taraftarları, 20. dakikada Göztepe izleyicilerinin olduğu bölüme işaret fişeği fırlattı ve bir yandaş yaralandı.

Müsabakanın 22. dakikada durdurulmasının arkasından M.N.A. adlı Göztepe taraftarı, eline geçirdiği korner bayrak direğiyle Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e hücum etti. Yaşanmış olan vakalar sonucu hakemin isteğiyle futbolcular soyunma odasına giderken, ortalama 25 dakika beklemenin arkasından yarışma dinlence edildi.

19 şahıs tutuklandı

M.N.A. ‘Kasten öldürmeye girişim’ ve ‘Sporda Sertlik ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna karşıcılık’ suçlarından tutuklanıp sonrasında özgür bırakılırken, tribüne fişek atılarak bir kişinin yaralanmasına ilişkin soruşturmada ise gözaltına alınan 23 kişiden 19’u tutuklandı.

Soruşturma çerçevesinde tutuklanan 18 şahıs sonrasında özgür bırakılırken, tutuklu bulunan Furkan Ersanlı hakkında, ‘Kasten öldürmeye girişim’ suçundan, öteki 22 sanık için ‘Kasten öldürmeye girişim suçuna yardım’, 11 sanık için ‘Çekince arz edebilecek aletleri spor alanlarına sokmak’, öteki 11 sanık için de ‘Çekince arz edebilecek aletleri spor alanlarında kullanarak yarışma düzenini bozmak’ suçlarından cezalandırılmaları istendi.

Yeni Haber Başlığı

Yargılanmalar bugün devam edildi

Sanıkların yargılanmalarına bugün devam edildi. İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Furkan Ersanlı ve bazı tutuksuz sanık ile taraf avukatları ve maçta yaralanan Mehmet Çakır hazır bulunmuş oldu.

“O fişeği ağzımdan çıkarmasam yanacaktım”

Olaylı derbide işaret fişeği ile yüzünden, elinden ve vücudundan feci şekilde yaralanan Göztepe taraftarı Mehmet Çakır, aralarında evlatların da bulunmuş olduğu 6-7 kişilik akraba grubuyla maça gittiğini anlatarak, şunları dedi:

“Yanımızda çocuk olduğundan aile tribünü diye malum yere gittim. 30 senedir maça giderim bu tarz bir olay yaşamadım. Her maçtaki benzer biçimde karşılıklı tezahüratlar devam ediyordu. Sağ taraftan çeneme bir şey girdi. Bir ısı hissettim. Onun şiddetiyle yere düştüm. Hepimiz yakarış etsin beni elim kurtardı. O fişeği ağzımdan çıkarmasam yanacaktım, akciğerlerim batkı edecekti. Onu tutup çıkarınca dostlarım da yaralandı.”

Yeni Haber Başlığı

 “İki büyük operasyon geçirdim”

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde tedavisinin halen devam ettiğini söyleyen Çakır, şu şekilde konuştu:

“Dudağımın bir kısmında hala his yok. 6 aylık tedavi süresinden sonrasında diş tedavisine geçilecek. Hala muntazam beslenmiyorum. Vücudumda 3. aşama yanık var, hala tedavisi devam ediyor. İki büyük operasyon geçirdim. Hala elimi kurtarmak için uğraşıyorlar. Elimle fişeği çıkarıp kendimi kurtarmasam bugün bambaşka bir dava görülüyor olabilirdi.”

 “Her sabah o yaraların acısıyla uyandım”

Hastanedeki tedavi sürecini de özetleyen Çakır, şu açıklamayı yapmış oldu:

“46 gün hastanede kaldım. Her sabah o yaraların acısıyla uyandım. İşime gidemiyorum. Abim işi bıraktı o da bana bakıyor o da işi olmayan kaldı.”

Yeni Haber Başlığı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.