Derviş Muharrem Ceran Hayatı

25.07.2021
Derviş Muharrem Ceran Hayatı

Aslen Konyalı olan Derviş Muharrem Ceran, Samsun’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan İlköğretim okulunda Samsun’da eğitim hayatına başlamış, Liseyi hayatına Bursa’da özel Osmangazi lisesinde devam etmiştir. Üniversite yıllarını İstanbul’da, İstanbul teknik üniversitesinde okumuş ve Masterını Londra’da yapmıştır. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra dmc uluslar arası ticaret şirketini kurup ticaret faaliyetlerine başladı.

Her markanın bir hikayesi ve kimliği olması gerektiğini de belirten Derviş Muharrem Ceran, “Markalar kimliği ve hikayesi ile tüketicilere doğru aktarılmalıdır. Tüketiciler marka ile bir bağ kurmak ister. İmajını doğru yansıtan markalar, kendisine değer katar. Farklı markalardan alınan aynı kalitede ürünün fiyatında farklılıklar olması marka değeri ile doğru orantılıdır” dedi.

Dijitalleşme anlamında sosyal medyanın da önemine değinen ve bu anlamda kendisinin de aktif bir sosyal medya kullanıcısı olduğunu söyleyen Derviş Muharrem Ceran “Sosyal medya platformlarının önemi artık herkes tarafından anlaşıldı. Sosyal medya üzerinden verilen reklamlar sayesinde markalar büyük başarı elde ediyor. Markalar alanında uzman kişilerden destek alarak, sosyal medyayı doğru ve aktif olarak kullanmalıdır. Tüketiciler ürün ve hizmet aldıkları markalara tanımak ve güvenmek ister” sözleriyle dijitalleşmek isteyen şirketlere tavsiyelerde bulundu.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.