Deutsche Bank, Rusya’daki faaliyetlerine son veriyor

12.03.2022
Deutsche Bank, Rusya’daki faaliyetlerine son veriyorDeutsche Bank, AB ülkeleri Rusya’ya yaptırım uygularken yatırımcılarının menfaatini düşünerek faaliyetlerini ilaç ettirirken geri adım attı.


Deutsche Bank, Rusya’daki faaliyetlerine son veriyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşın, Deutsche Bank’ın Moskova’daki faaliyetlerini sonlandırmaması yatırımcılar ve siyasiler tarafınca eleştirildi.

BANKA, RUSYA’DAKİ FAALİYETLERİNİ KADEMELİ OLARAK SONLANDIRIYOR

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrası Moskova’da faaliyetlerine devam etmesi sebebiyle sert eleştirilerin hedefi olan Almanya’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank, Rusya’daki faaliyetlerini “kademeli” sonlandıracağını duyurdu.

Bankadan meydana getirilen açıklamada, “Bazı internasyonal bankalar benzer biçimde yasal ve düzenleyici yükümlülüklerimize uyumlu olarak, Rusya dışından oldukca uluslu müşterilerimize operasyonlarını azaltmada destek olurken, Rusya’da faaliyetlerimize son verme sürecindeyiz.” denildi.

Açıklamada, Deutsche Bank’ın Rusya’da yeni bir iş arayışında olmadığı da açıklandı.

ABD’NİN BÜYÜK BANKALARI DA RUSYA’DAKİ FAALİYETLERİNİ SONLANDIRMIŞTI

Öte taraftan, Goldman Sachs’ın peşinden ABD’nin büyük bankalarından JPMorgan da dünya genelinde hükümetlerin direktiflerine uygun olarak etken şekilde Rusya’daki işlerini sonlandırdığı ve ülkede yeni bir iş arayışında olmadığını açıklamıştı.

Deutsche Bank

DİĞER BANKALARININ ÇEKİLME KARARI DEUTSCHE BANK’A BASKI YAPTI

ABD’li bankaların bu kararları, Deutsche Bank benzer biçimde rakip bankalar üstünde Rusya’dan çıkılması mevzusunda baskı oluşturmuştu. Rusya, Ukrayna’ya yönelik saldırısı sebebiyle ağır bir yaptırım dalgasıyla karşı karşıya kalmıştı. Batı ülkeleri, Rusya’ya ağır ekonomik karşılık ödetmek için bilhassa finans alanında oldukca sayıda yaptırımı yürürlüğe koymuştu.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir