Devlet Bahçeli’den Kılıçdaoğlu’na HDP göndermesi: Bu sözlerle seslendi: ‘Defolu milletseverler…’

28.05.2023
Devlet Bahçeli’den Kılıçdaoğlu’na HDP göndermesi: Bu sözlerle seslendi: ‘Defolu milletseverler…’

[ad_1]

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyaretinin arkasından açıklamalarda bulunmuş oldu. Buradan Cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Bahçeli HDP ile ittifak vurgusu yaparak, “Artık her şey netleşmiştir. Gizli saklı saklı hiçbir şey kalmamıştır, şehitlerimizin izindeyiz, gazilerimizin yanındayız. Türkiye’nin yıkılmaz kalesiyiz. Terörle ittifak kurup milliyetçilik pozu veriyorlar. Çakma milliyetçilerle, maskeli milliyetçilerle, Kandil Dağı’nı reva gören milliyetçilerle, vitrin süsü milliyetçilerle Türk milletinin işi olmaz. Asla kimse de maske takarak milletimizi aldatamaz. Şehitlerimizin anıları bizimledir, mücadeleleri namusumuza emanettir” dedi.

“YAKALARINDA KARA LEKE GİBİ ASILI KALACAK”

“Milliyetçi Ülkücü Hareket, şehitlerimizin göz nuru, Türk İslam ruhunun ana gövdesidir. Ülkücü şehitlerin her biri vatandır, bayraktır. Bayrakları bayrak meydana getiren üstündeki kandır, toprak uğrunda ölen var ise vatandır. Ülkücü şehitlerimiz fani yaşamın erdem neferleriydi. Onlar iliklerine kadar Türk İslam ülküsüne inanmış gönül ve dava insanlarıydı” diyen Bahçeli, “İkbal hırsıyla değil bağımsızlık heyecanıyla yanıp tutuşmuşlardı. Onlar için dava inanılacak ve iradeyle savunulacak varoluş mirasıydı. Fidanken toprağa düşenler cennette çınar olup kök saldılar. Minik insanların büyük davası olmaz, büyük davaların da küçülmüş, minik meselelere gömülmüş mensuplarından bahsedilemez. Üç hilalin altında kıymet ve şahsiyet kazanıp palazlandıklarında yuvasını taşa tutanlar bizim nezdimizde ilelebet yok hükmündedir. Ne öğrenek verici bir hakikattir ki 3 günlük dünyalarını 5 kuruşa pazarlayanların itibarsızlıkları yaşam süresince yakalarında kara kir benzer biçimde asılı kalacaktır” ifadelerini kullandı.

‘VİTRİN SÜSÜ MİLLİYETÇİLER’

Bahçeli sözlerinin devamında şunları dile getirdi:

“Artık her şey netleşmiştir. Gizli saklı saklı hiçbir şey kalmamıştır, şehitlerimizin izindeyiz, gazilerimizin yanındayız. Türkiye’nin yıkılmaz kalesiyiz. Terörle ittifak kurup milliyetçilik pozu veriyorlar. Çakma milliyetçilerle kandil dağını tanrı dağına reva gören mağara milliyetçilerle vitrin süsü milliyetçilerle defolu milletseverlerle Türk milletinin işi olmaz. Asla kimse maske takarak milletimizi aldatamaz.

Ülkücü şehitlerimiz milletimiz tok esirler aç hürler ülkesinde yaşamaktan kurtarmak, yıkım ve yozlaşmanın önünü kesmek için zulme meydan okumuşlardı. Gönüllerinde millet sevgisi, şuurlarında tükenmeyen bir sevdanın içten içe çilesini çekmişlerdi.
Yoruldular, dinlendiler, vuruldular, kahpe pusularla sınandılar fakat dönmediler. Son nefeslerinde bile “Vatan sağolsun” dediler. Düşmediler, tökezlemediler, yılmadılar, yıkılmadılar. Şehitlerimiz tarih içinde tarih yazdılar. Mücadeleleri mücadelemizdir. Gün gelmiş vatan için gözyaşı dökmüşlerin, “Vatan sağolsun” diyerek gözyaşını içine akıtmışların davası bizim davamız.

Azalmayan tuzaklara direnişin adıdır bizim davamız. MHP’nin asla hiç kimseye rejim borcu yoktur. Başkaları benzer biçimde yüreklerimiz mühürlü değildir. Neyi görürsek onu anlatırız. MHP enerjisini inançlarından ve ilkelerinden almaktadır.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Partili Hamza Dağ’dan Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği SMS’lere tepkiAK Partili Hamza Dağ’dan Kılıçdaroğlu’nun gönderilmiş olduğu SMS’lere tepki
İran ve Afganistan arasında gerilim yükseldi! Savaşa ramak kala...İran ve Afganistan içinde gerilim terfi etti! Harbe ramak kala…
Büyükçekmece Adliyesi önünde hareketli dakikalar!Büyükçekmece Adliyesi önünde hareketli dakikalar![ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.