Diego Armando Maradona Belgesi İzle

18.02.2021

Diego Armando Maradona belgesi izle; Futbolun efsane isimlerinden biri Diego Armando Maradona belgeselini izlerken büyük keyif alacaksınız. Futbol hayatına 10 yaşında bir yetenek avcısı tarafından keşfedilerek bir mahalle takımı olan Estrella Roja takımına transfer ediliyor ve artık hayatı bu andan sonra değişmeye ve kariyeri hızla gelişmeye başlıyor.

Küçük yaşta insanları keyiflendirmek için topla gösteriler yapan Maradona kısa sürede Los Cebollitas takımına transfer oluyor ve burada 3 sezon geçirdikten sonra ilk defa profesyonel olarak top oynayacağı Buenos Aires‘in Argentinos Juniors takımının alt yapısına alınıyor ve bu zamandan sonra hayatı tamamen değişiyor. Yaptığı bu işlerle birlikte efsane oyuncu Pelé ile beraber FIFA 20. Yüzyılın Oyuncusu ödülü almıştır.

Diego Armando Maradona Belgesi İzle Part 1

Diego Armando Maradona Belgesi İzle Part 2

Diego Armando Maradona Belgesi İzle Part 3

Profesyonel bir futbolcu olarak kariyerinde bir çok takımda forma giyip muhteşem başarılara imza atak efsane futbolcu Maradona; Argentinos Juniors 167 maç 116 gol, Boca Juniors 40 maç 28 gol, Barcelona 36 maç 22 gol, Napoli 188 maç 81 gol, Sevilla 26 maç 5 gol, Newell’s Old Boys 5 Maç gol yok, Boca Juniors 30 maç 7 gol ve toplamda 492 maç 259 gol gibi bir skorla efsaneler arasına girmiş bulunuyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.