Dilberay ne vakit, kaç yaşlarında öldü? Gençliği ve evlatları…

04.02.2022
Dilberay ne vakit, kaç yaşlarında öldü? Gençliği ve evlatları…Gösterime gire “Dilberay” filminin arkasından merhum sanatçının yaşamı tekrardan merak mevzusu oldu. Peki Dilberay kimdir, kaç yaşlarında ve ne vakit öldü? Dİlberay’ın evladı var mı? İşte ayrıntılar…


Dilberay ne zaman, kaç yaşında öldü? Gençliği ve çocukları...

Arabesk müziğinin sevilen adı Dilber Ay, 30 Nisan 2019 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu.

Sanatçının yaşamı ise beyazperdeye uyarlandı.

Büşra Pekin’in başrollerinde oynadığı “Dilberay” filmi, 4 Şubat Cuma günü gösterime girdi. Filmi izleyen izleyiciler, merhum sanatçıya dair araştırmalarını sürdürüyor.

Filmimizde Ay’ın yaşamı süresince yaşamış olduğu acılar, peşini bırakmayan talihsizlikler ve müziğiyle kariyerinde ilerleme savaşı verişi anlatılıyor.

“Tavukları Pişirmişem” şarkısıyla dillere dolanan sanatçı Dilberay’ın yaşamı ve ölümü hakkında bilgiler araştırma mevzusu oldu.

Peki Dilberay kimdir, kaç yaşlarında, ne vakit öldü? Dilberay’ın evlatları var mı? İşte tüm merak edilenler…

DİLBERAY KİMDİR

Kureyşan aşiretine mensup olan Dilber Ay, 1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin evladı olarak dünyaya geldi.

Kahramanmaraş ilinde ilköğretim 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile beraber Kahramanmaraş’tan ilkin Ankara’ya, sonrasında da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti.

Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşlarında iken yaşlı bir insanla evlendirildi.

Dilberay ne zaman, kaç yaşında öldü? Gençliği ve çocukları... #1

2 KIZI OLDU

“Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim” türküsünü söylediği ses yarışmasında birinci oldu. İki kız çocuk anası olduktan bir süre sonra evlendirilmiş olduğu kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonrasında 24 albümü oldu.

Almanya’da iki kere cezaevine girdi. Flash TV’nin Kadere Mahkûmlar adlı programın sunuculuğunu üstlendi.

İkinci evliliğini 1998 senesinde kendisinden 15 yaş ufak İbrahim Karakaş ile yapmış oldu.

Dilberay ne zaman, kaç yaşında öldü? Gençliği ve çocukları... #2

DİLBERAY’IN ÖLÜMÜ

Yaşamını Düzce’de bulunan ikametinde geçiren sanatçı Dilber Ay geçirdiği kalp krizi sonucu 29 Nisan 2019 tarihinde Ankara’daki bir hastanede 63 yaşlarında hayata veda etti.

Dilber Ay’ın cenazesi 30 Nisan 2019’da Düzce’ye getirilerek kent mezarlığında toprağa verildi.

Dilberay ne zaman, kaç yaşında öldü? Gençliği ve çocukları... #3

EŞİ, GERÇEK ÖLÜM NEDENİNİ AÇIKLADI

Dilber Ay’ın ölüm sebebi olarak kalp krizi denildi. Sadece Ay’ın eşi İbrahim Karakaş, katılmış olduğu canlı yayınla eşinin gerçek ölüm sebebini deklare etti.

Yaplan açıklamaların ve basında yer edinen haberlerin aksine Dilber Ay’ın kalp krizinden değil ayak tırnağını keserken irin kaptığını ve ölüm sebebinin de bu bulunduğunu belirtti.

Dilberay ne zaman, kaç yaşında öldü? Gençliği ve çocukları... #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.