DIOR’UN YENİ YÜZÜ YARA SHAHIDI OLDU

Kısa bir süre önce Adidas ile bir koleksiyon tasarlayan Yara Shahidi, bu sefer de lüks modaya adım attı. Dior’un yeni küresel marka elçisi olan …

07.07.2021
DIOR’UN YENİ YÜZÜ YARA SHAHIDI OLDU

Kısa bir süre önce Adidas ile bir koleksiyon tasarlayan Yara Shahidi, bu sefer de lüks modaya adım attı. Dior’un yeni küresel marka elçisi olan 21 yaşındaki Shahidi, kadın giyim ve kozmetik kampanyalarının yüzü olacak. Dior Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri ve makyaj direktörü Peter Philips’in son tasarımlarını gösterecek olan Shahidi, daha önce ‘Dior Stands With Women’ projesi için Fransız moda evi ile çalışmıştı. Aktivizm tutkusunu Uluslararası Kadınlar Günü’nde Dior aracılığı ile gösteren Shahidi, kadınların öncülük ettiği bu insiyatif için kişisel yolculuğunu anlatmıştı. Şu an Harvard Üniversite’sinde Sosyal Bilimler ve Afrikan-Amerikan bölümlerini okuyan Shahidi, oyunculuğun yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile biliniyor.

Dior videosunda, “Birçok genç kadına seslerini duyurmaları ve söylediklerinin dikkatle dinlendiğine emin olmaları için yeteri kadar alan tanınmadığının doğru olduğunu biliyoruz,” diyen Shahidi,” Ve bu yüzden doğru olduğuna inandığım veya önemli olduğuna inandığım şey için mücadele etmeye başladığımda, kadınların birçok kez iddialı ve azimli olmak yerine agresif görüldüklerini düşünüyorum ve bu siyahi bir kadınsanız daha da kötüleşiyor. İddialı olmamın, azimli olmamın ve kararlılığımın utanılacak bir şey olmadığını bilmek benim için çok önemli ve bu durumun sürekli konuşuşması gerekiyor,” diye eklemişti.

Natalie Portman, Jennifer Lawrence ve Cara Delevingne gibi Dior elçisi olan isimlerin arasında katılan Yara Shahidi, bu heyecanlı haberi Instagram hesabından paylaştı.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir