Diş Çıkarma Dönemindeki Bebeklere Karanfil Tarifi

10.02.2021
Diş Çıkarma Dönemindeki Bebeklere Karanfil Tarifi

Diş çıkarma dönemindeki bebeklere karanfil tarifi; Bebekler en erken  3 aylıkken diş çıkarmaya başlarlar ve diş çıkarma döneminde bazı anne babalar sıkıntı yaşarlar .İşte bu sıkıntıları giderebilecek ve bebeğin huzursuzluğundan kurtarabilecek bir doğal yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bebek diş çıkarırken diş eti kaşınır ve kaşıntı bebeği huzursuzlandırmaktadır, diş eti kaşıntısına ve diş çıkarmasını kolaylaştıracak Karanfil kürü yöntemi gerçekten işinize çok yarayacaktır . Karanfil yağı kürünü diş patlatma döneminde kullanan arkadaşlarım memnun kaldı .Karanfil kürü yöntemini sizde bebeğinizi uygulayabilirsiniz. Karanfil küründen başka bildiğiniz metotlar var ise bize yorum bırakarak diğer arkadaşları da bilgilendirebilirsiniz. Şimdi gelelim diş çıkarma dönemindeki bebeklere karanfil tarifi hazırlanışına.

Diş Çıkarma Dönemindeki Bebeklere Karanfil Tarifi

Karanfil kürü için gerekli malzemeler

1 yemek kaşığı karanfil

1 çay bardağı doğal sızma zeytin yağı

Diş Çıkarma Dönemindeki Bebeklere Karanfil Tarifi

Diş Çıkarma Dönemindeki Bebeklere Karanfil Tarifi

Karanfil kürü hazırlanışı

Karanfil yağı; 1 yemek kaşığı karanfil tohumunu havanda dövdükten sonra içerisine 1 çay bardağı doğal zeytin yağı ilave edelim ve bu karışımı cam kavanozda ağzı kapalı bir şekilde güneş ışınlarını alabilecek bir ortamda 15 gün bekletelim 15 gün sonunda yağı süzdükten sonra dolaba kaldıralım ve diş çıkarma dönemlerinde süzdüğümüz bu yağı bebeğimizin damağına çok hafif masaj yaparak sürelim bebeğimizin acısını azaltacak doğal bir ilaç, bunu 6. aydan sonra bebeklerinize günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.