Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunanistan’a tepki

05.01.2022
Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunanistan’a tepkiDışişleri Bakanlığından meydana getirilen açıklamada, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın Türkiye’yi hedef alan ifadeleri reddedildi.


Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın “Türkiye bizlerden adalarımızı silahsızlandırmamızı isterken, Akdeniz’deki en büyük çıkarma kuvveti ve en büyük filosu ile adalarımız süresince dizildi” sözlerine cevap verdi.

“YUNANİSTAN’IN GERÇEK DIŞI ALGI YARATMAYA ÇALIŞMASINI REDDEDİYORUZ”

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamada “Yunanistan’ın ülkemizin hak ve çıkarlarını müdafa iradesini tehdit olarak nitelendirmesini, bu yönde gerçek dışı idrak yaratmaya çalışmasını reddediyoruz.” denildi.

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanlığı ndan Yunanistan a tepki  #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.