Disney+, Marvel dizilerini Netflix’in elinden alabilir!

18.02.2022
Disney+, Marvel dizilerini Netflix’in elinden alabilir!


Netflix, uzun bir süredir Marvel dizilerine, filmlerine ve animasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Bilhassa dizi mevzusunda Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, Punisher ve The Defenders benzer şekilde bazı popüler yapımları barındırıyor. Fakat 10 yılı aşan bir süre ilkin Marvel’i satın alan Disney, kendi yayınlanma platformu Disney+’ı MCU serisinin ev sahibi yapmak istiyor. İşte detaylar…

Netflix’te bu hafta izleyebileceğiniz yeni içerikler


Netflix’te bu hafta izleyebileceğiniz yeni içerikler

Netflix’te bu hafta yayına çıkacak olan içerikleri sizler için derledik. İşte karşınızda bu haftanın yayına girecek olan dizi ve filmleri…

Netflix, Disney’e Marvel sözleşmesini hatırlattı

Disney+, dünya genelinde genişleme politikası kapsamında, Türkiye’nin de içinde bulunmuş olduğu pek fazlaca ülkeye gireceğini deklare etti. Bununla birlikte, dünyanın en fazlaca izlenen içerikleri içinde bulunan Marvel dizileri, filmleri, animasyonları ve çizgi filmlerini, kendi çatısı altında toplamak istiyor.

Marvel netflix, disney+

Ortaya atılan bazı iddialar, gelecek ay içinde Netflix’te bulunan 5 Marvel yapımının Disney+ yada Disney’in haiz olduğu diğeri akış hizmeti Hulu’ya geleceğini söylüyordu. Fakat Netflix, ilgili içeriklerin sözleşmelerini öne sürerek, yayınlanma haklarının hukuki olarak kendisinde bulunduğunu belirtiyor. Dolayısıyla bir antak kalma sağlanmadığı takdirde, kimse bu içerikleri Netflix’ten taşıyamaz.

Öte taraftan Disney+, X-Men ve Fantastik Dörtlü benzer şekilde MCU evreni haricinde kalan diğeri yapımlarında içinde bulunmuş olduğu geniş bir Marvel kütüphanesi hazırlıyor. Bu sebeple yalnızca şimdiye kadar çıkan dizi ve filmleri değil, gelecek Spider-man filmleri benzer şekilde içerikleri de şimdiden kendine entegre ediyor.

Marvel Netflix, Disney+

Dolayısıyla Netflix, Marvel yapımlarıyla anlaşmaları sona erdiğinde hepsini tek tek Disney+ ve Hulu’ya kaptıracak benzer şekilde gözüküyor. Fakat bu tip anlaşmalar genel olarak bir iki senelik yayınlanma hakları şeklinde yapılmadığı için uzun bir süre süresince büyük çaplı bir değişim görmeyebiliriz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.