Disney Plus, çocuk profilleri için reklam sunmayacağını deklare etti!

18.05.2022
Disney Plus, çocuk profilleri için reklam sunmayacağını deklare etti!


Disney Plus, diğeri yayınlanma platformları için de örnek olacak bir hamle yapmış oldu. Gelecek ay vatanımızda de yayınlanma hayatında başlamış olacak platform, kısa sürede reklam içerikli bir katman sunacağını duyurmuştu. Yeni sunmuş olacağı katmanı için neredeyse fiyat bilgisi paylaşmayan Disney Plus, okul öncesi çocuk profilleri için herhangi bir reklam yayımlamayacağını deklare etti. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Disney Plus, çocuklar hakkında veri toplamayacaklarını belirtti!

Wall Street Journal bugün Disney Plus’ın bir saatlik yayında dört dakikalık reklam vereceğini deklare etti. Hem de ek olarak da okul öncesi profiller için herhangi bir reklam olamayacağını duyurdu. Platform da bu haberleri doğrulayarak okul öncesi profiller için reklam olmamasının ilk planları bulunduğunu dile getirdi.

Disney+ vs Netflix! Hangisi daha iyi?


Disney+ vs Netflix! Hangisi daha iyi?

Vatanımızda etkinlik gösteren dijital video akış platformlarının sayısı giderek artıyor. Peki Disney+ vs Netflix kazananı kim?

Walt Disney Company’nin Reklam Satışlarından Görevli Başkanı Rita Ferro mevzuyla ilgili şu açıklamayı yapmış oldu:

“Evlatları hedeflemek için hiçbir süre tek tek çocuklar hakkında veri toplamayacağız. Reklam destekli Disney Plus katmanını seyretmek için kendi profillerini kullanan okul öncesi çocuklar, herhangi bir reklam görmezler. 

Platformun çocuk profillerine reklam dahil etmemesinin yasal zorunluluktan dolayı olduğu düşünülüyor. Şu sebeple ufaklıklara yönelik reklamlar tamamen yasal durumda fakat bir firmanın 13 yaşından küçük evlatların ebeveynlerinin izni olmadan veri toplaması kanunen yasak.

Disney Plus’ın reklam içeren katmanının ne kadar olacağı şimdilik belirsiz durumda. Fakat şirket, reklam içeren katman ulaştıktan sonrasında 8 dolarlık reklamsız sürümün fiyatının artacağını deklare etti.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Disney Plus, ülkemize ulaştığında abone olacak mısınız? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.