Diyarbakır’da ucuza ürün satan pazarcıya tepki: Ortalığı karıştırma

23.05.2022
Diyarbakır’da ucuza ürün satan pazarcıya tepki: Ortalığı karıştırmaDiyarbakır’da bir pazarcı, ucuza ürün sattığı için pazarın dernek yetkilisi tarafınca “Asgari ücret 4 bin 250 TL, aç mı var bu ülkede, ucuza satıp ortalığı karıştırma” sözleriyle uyarıldı.

2 yıldan fazladır koronavirüs salgınının ve son birkaç aydır Ukrayna’da yaşanmış olan savaşın niçin olduğu global ekonomik krizden Türkiye de etkileniyor.

Her ne kadar devletimizde krizin hafifletilmesi için çaba gösterilse de birçok sektörde vatandaşlar geçim sıkıntısını hissetmeye devam ediyor.

Krizi fırsat bilerek konuttan gıdaya birçok alanda aşırı fiyat bindirmesi yapanlar, mal ve besin stoklayan esnaflar, toplumda derin vicdani yaralar açıyor.

“Piyasanın altında ürün satıyorsun” deyip tepki gösterdiler

Buna benzer bir vaka Diyarbakır’da yaşandı.

Toplumsal medyada gösterilen videoda, pazarda uygun fiyata ürün satan esnaf, kendisine tepki gösteren pazarcılar derneği yetkilisine şunları söylemiş oldu:

“Ahmet abim, Diyarbakır’da günlük 30 ton salatalık satılıyor. Sen arabana 2 ton atıp satıyorsun. Burada piyasaya uymak zorundasın. 4 lirayken piyasa olmuş 6 lira. Sen bana 4 liraya satınca ben gidiyorum 5 liraya satıyorum. 100 şahıs benden zarar görüyor. Sen pazarı düşünmeden satış mı yapacaksın?”

Diyarbakır da ucuza ürün satan pazarcıya tepki: Ortalığı karıştırma #1

“2 lira beni kurtarıyor, sen 8 liraya sat”

Bunun üstüne pazarcı şunları söylemiş oldu:

“99’u çekiyor. 8 liraya satıyor. 2 katı. Sen diyorsun ki Hacı Veysi, 2 katına sat. Fırsatçı değilim. Ramazan ayı yiyen var yemeyen var. Benim hakkım 2 lira, beni kurtarıyor. Sen 8 liraya sat.”

“Hepimiz ne kadara satıyorsa sen de o fiyata satacaksın”

Dernek yetkilisi ise “Tanrı’tan korkun, asgari ücret 4 bin 250 lira olmuş. Kim açtır? Komşuların pahalı satıyorsa sen de pahalı satacaksın. Ucuza satıp ortalığı karıştırma!” sözleriyle pazarcıya tepki gösterdi.

Diyarbakır’da ucuza ürün satan pazarcıya tepki: Ortalığı karıştırma – VİDEO

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler