Diz Artroskopisi Ameliyatı

18.03.2023
Diz Artroskopisi Ameliyatı

Merak edilen diz artroskopisi ameliyat sadece diz bölgesinde meydana gelen hasarların cerrahi müdahale üzerinden giderilmesidir. Uygulama diz bölgesindeki damar zedelenmeleri,kas yırtılmaları gibi birçok sağlık sorunlarında uygulanır. Bu nedenle çeşitli diz sorunlarınızda söz konusu ameliyattan güvenle faydalanabilirsiniz.

Diz Artroskopisi Nedir?

Özet olarak diz artroskopisi diz bölgesinde zarar gören eklemlerin yeniden cerrahi işlem üzerinden yapılandırılmasıdır. Bugün söz konusu ameliyatlar yüksek teknolojili cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu nedenle de ameliyatlarınızda herhangi yan etkiler görmeniz söz konusu değildir. Dizlerinizdeki tüm ağrılar da söz konusu ameliyat üzerinden tedavi edilir. Böylece iş ve sosyal hayatınızın daha düzenli olması sağlanır.

Diz Artroskopisi Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Söz konusu cerrahi müdahaleye sadece diz bölgesinde herhangi zedelenmeler meydana geldiğinde ihtiyaç duyulur. Bu durumda diz bölgesinde yer alan damar ve liflerin kopması ve dizlerde ağrı duyulması gibi birçok sağlık problemlerinde diz artroskopilerine gerek duyulur.

Diz Artroskopisi Faydaları

Diz artroskopilerinin birçok faydaları da söz konusudur. Bu nedenle ameliyat modeli bugün 81 ilimiz üzerinden de güvenli bir şekilde uygulanır. Yöntemin temel faydaları arasında hastaların tüm diz ağrılarından kurtulmasını sağlamasıdır.

Birçok ameliyat türleriyle dizlerdeki şiddetli ağrıların yok edilmesi söz konusu değildir. Fakat diz artroskopileriyle en şiddetli diz ağrıları dahi kolayca kontrol altına alınabiliyor. İşlemin temel faydalarından biri de, dizlerin daha sağlıklı ev dinç kalmasını desteklemesidir. Çünkü yöntem diz bölgesindeki damar ve lif zedelenme ve yaralanmaları kökten ortadan kaldırıyor. Böylece hastanın ameliyat sonrasında daha sağlıklı bir yaşama sahip olması sağlanır.

Omuz Yırtığı Neden Olur?

Omuz bölgesinde de çeşitli damar ve lifler yer alır. Bu vücut bölgesinin gün içerisinde aşırı bir şekilde zorlanması sonucunda omuz yırtığı adını alan sağlık sorunu meydana gelebiliyor. Bu sorun daha çok omuz bölgesinden ağır yük ve eşyaların taşınması, daha önceki dönemlerde omuz ameliyatları geçirilmiş olunması sonucunda hasıl olabiliyor.

Omuz Yırtığının Belirtileri Nelerdir?

Omuz yırtılmaları belirtilerinde hemen tedavi için doktora başvurulmalıdır. Gün içerisinde omuzların hareket ettirilmesinde güçlük çekilmesi,omuz ve çevresinde ağrılar hissedilmesi omuz yırtılmalarının ana belirtileridir.

Omuz Yırtığı Nasıl Teşhis Edilir?

Omuz bölgelerinde meydana gelen damar ve lif yırtılmaları basit yöntemler üzerinden teşhis edilebilir. İlk olarak doktor tarafından hasta öyküsü alınır. Sonrasında omuz bölgesi özel bir görüntüleme cihazı üzerinden damar ve lifleri incelenir. Böylece omuz kısmında yırtılmalar olup olmadığı kesin olarak tespit edilebiliyor.

Donuk Omuz Tanısı Nasıl Konur?

Donuk omuzlar son yıllarda toplumda son derece yaygın olarak görülmeye başlanmıştır. Sinsi bir şekilde belirtiler gösteren bu sorun tanısı ve tedavisi mümkündür. Donuk omuzların tanısı öncesinde hasta öyküsü dinlenir. Hemen akabinde omuz hareket ettirilmesi talep edilir.

Bu esnada omuz hareketleri kısıtlılığı görülmesi durumunda hastaya donuk omuz tanısı konulabilir. Omuz bölgesinde meydana gelen yırtılmalarda birçok belirtiler de söz konusudur. Fakat bu belirtiler donuk omuz hastalığında olduğu gibi hastalar arasında farklılık gösterir.

Donuk Omuz Nasıl Meydana Gelir?

Donuk omuzlar özellikle de genetik yapı,bu bölgede daha önceki dönemlerde geçirilen tıbbi ameliyatlar,ileri yaş etkeni,yoğun stresli hayat tarzı gibi birçok etkenler donuk omuzların ana nedenleridir. Hareketsiz yaşam tarzı beraberinde omuz bölgesinde de hareketsizliğe neden olabiliyor.

Donuk Omuz Nasıl Tedavi Edilir?

Donuk omuzların tedavisi yüksek kaliteli cihazlar üzerinden uygulanır. Bu sağlık sorunu da daha çok ameliyat üzerinden tedavisi yapılır. Donuk omuzların tedavisi sorunun derinliğine göre süreçleri farklıdır. Donuk omuzlardaki deforme olan damar ve kas gruplarının ameliyat üzerinden yeniden çalıştırılması sağlanır. Doktor sitesinden donuk omuzlar randevusu alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.