Doğal Yağlarla Doğal Güzellik

12.03.2021
Doğal Yağlarla Doğal Güzellik

Doğal yağlarla doğal güzellik; Yüzlerce yıldır etkisi bilinen ve hem tıpta hem de kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan doğal yağlara son zamanlarda rağbet daha da arttı. Saç ve cilt bakımında olduğu kadar vücut bakımı için de tercih edilen doğal yağlar son derece ucuz olmalarının yanı sıra vücuda kimyasal madde girişi olmadığı için de milyonlarca kadın tarafından kullanılmaktadır. Ancak önemli olan hangi yağın ne amaçla kullanılacağını bilmektir. İşte size ipuçları:

Doğal Yağlarla Doğal Güzellik

Eğer cildiniz yağlı ise veya akneye meyilli bir cildiniz var ise lavanta yağı size göredir. Bunun yanında çay ağacıyağı da kullanabilir ve cildinizin yağ oranını dengeleyebilirsiniz.

Eğer saçlarınız çok yağlı ise akla ilk gelen jojoba yağı ile portakal yağı olmaktadır. Banyodan bir kaç saat önce bu yağlarla saça masaj yapmak çok iyi sonuçlar verir.

Onarılmaya ihtiyaç duyan bir cilt için ise üzüm çekirdeği yağı kullanmak çok güzel sonuçlar elde edilmesini sağlar. Çünkü üzüm çekirdeği yağı antioksidandır ve cildi yeniler.

Yüzünüzün temizliğinde ise badem yağı (acı ya da tatlı olabilir) ve kayısı yağı güvenle kullanılabilir.

Tüm yağlar arasında baş tacı olan ve kelimenin tam anlamıyla tepeden tırnağa güvenle uygulanabilen en özel yağ ise elbette zeytinyağıdır. Bebekler de dahil olmak üzere, zeytinyağı her yaşa ve her cilt tipine uygulanabilen bir yağdır. Ancak dikkat edilmesi gereken şey zeytinyağının has yani doğal zeytinyağı olmasıdır

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.