Doğal Yöntemlerle Çaydanlık Kireci Temizleme

10.02.2021
Doğal Yöntemlerle Çaydanlık Kireci Temizleme

Doğal yöntemlerle çaydanlık kireci temizleme işi nasıl yapılır işte ayrıntılar. Her şeyin ucuzu ve hilesini bulan insanlar kanserojen maddeleri de  bize tüketmemizi sağlıyor. İnsan sağlığıyla oynayanlar kimyasal maddelerden üretilen onlarca temizlik ürününü piyasaya salıyor ve bu ürünler raflarda yerini alıyor. Maalesef günler  geçtikçe temizlik adı altında üretilen deterjanlar da temizlemenin yanı sıra hastalık saçıyor  biz temizlediğini mikropların öldüğünü düşünüyoruz ama atladığımız bir şey var sağlığımız elden gidiyor ve hayatımızı tehdit ediyor bu ürünler.

Her temizlik maddesinin evde kolayca yapılabileceğini biliyor muydunuz. Temizlik maddelerinde kullanılan kimyasalların miktarları son dönemlerde çok abartılıyor ve sağlığımızı tehdit ederek bizlere hastalıkları iyice aşılıyor.  İnternetten araştırma yaparken çaydanlık kirecini doğal yollarla temizleme yöntemlerini gördüm. Sizlere de fikir verebilmek için  paylaşmaya karar verdim. İşte doğal yöntemlerle çaydanlık kireci temizleme yöntemleri…

Doğal Yöntemlerle Çaydanlık Kireci Temizleme

Yumurta , sirke, karbonat, limon tuzu ve patates kabuğuyla çaydanlıkların temizlenebileceğini hiç düşündünüz mü? Kimyasal kullanarak temizlediğimiz çaydanlıklar da kimyasal ilaç kalıntıları çaydanlığın içine yerleşiyor ve ne kadar yıkasak da çaydanlıkları bu maddeler içinde kalıyor. Temizlendiğini düşündüğümüz çaydanlıkla yaptığımız içecekler vücudumuzu olumsuz tehdit ediyor, hastalıklara davetiye çıkarıyor. Sağlığınız için bu önemli püf noktalarını denemenizi tavsiye ediyorum.

Yumurta ve Patates Kabuğuyla Çaydanlık Temizleme Yöntemi

Bir adet patates kabuğu soyulur ve yumurta kabuğu ile çaydanlığın içine konulur ve kireçli bölümü geçecek şekilde su eklenir ocakta yarım saat kadar kaynatılır. Kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi akşamdan yapıp kaynayan suyu sabaha kadar çaydanlıkta bekletirseniz daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Çaydanlık Kireci Temizleme

Çaydanlık Kireci Temizleme

Karbonat ve sirke Kullanarak Çaydanlık Temizleme Yöntemi

Bu yöntem demliğin üst kısmı ve kararan tencereler için daha etkilidir. Siyahlaşan demliğin içini bu yöntemle temizleyebilirsiniz. Bunun için bir çay bardağı sirke ve bir çay bardağı karbonatı demliğe koyup üzerine su ekleyerek kaynatın demliğin tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Ağır inatçı kireçler için bir avuç limon tuzunu çaydanlığa koyup su ile kaynattığınızda kirecin çözüldüğünü göreceksiniz. Ben genelde limon tuzu yöntemini sıklıkla kullanıyorum Limon tuzu işlemini de  akşamdan yapıp sabaha kadar beklettiğinizde daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.