Doğalgaz rezervini karaya taşımak için 50 km’den azca kaldı

16.08.2022
Doğalgaz rezervini karaya taşımak için 50 km’den azca kaldı


Batı Karadeniz’de bulunan 540 milyar metreküp doğalgaz rezervini karaya taşımak için deniz dibinde ve karada boru döşeme işlemleri devam ediyor.

Doğalgaz rezervini karaya taşımak için 50 km’den az kaldı

Sakarya Gaz Sahası’nda Batı Karadeniz’de bulunan 540 milyar metreküp biriki doğalgazı karaya çıkartmak için emekler denizde ve karada sürdürülüyor.

Bu aşamada Zonguldak’ta izahat icra eden AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Sedat Demirci, Batı Karadeniz doğalgazını 175 kilometre açıktan karaya taşıma işleminde 50 kilometreden azca bir mesafe kaldığını belirtti.

“175 kilometre açıktan karaya taşıma işleminde 50 kilometre azca bir mesafe kaldı”

Demirci açıklamasında “Batı Karadeniz doğalgazını 175 kilometre açıktan karaya taşıma işleminde 50 kilometre azca bir mesafe kaldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Enerji Bakanımız Fatih Dönmez’in açıklamış olduğu benzer biçimde 2023 ilk çeyreğinde doğalgazın kullanımı için karadan çelik borularla en önce ara dağıtım terminaline ve arkasından ana dağıtım terminaline taşımak için ara sıra patlatma yöntemiyle ve iş makineleri yardımıyla kılıflama yönetimi ile imalatlar devam etmekte.” dedi.

Demirci, ilçeleri özelinde meydana getirilen çalışmaların bölgeye ivme kazandıracağının da üstünde durdu.

Doğalgaz rezervini karaya taşımak için 50 km’den az kaldı #1

Doğalgaz rezervini karaya taşımak için 50 km’den az kaldı #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.