Tabip Civanım oyuncuları, karakterleri, adları kimdir? Tabip Civanım nerede çekildi? Tabip Civanım mevzusu nedir?

29.12.2021
Tabip Civanım oyuncuları, karakterleri, adları kimdir? Tabip Civanım nerede çekildi? Tabip Civanım mevzusu nedir?


Doktor Civanım oyuncuları, karakterleri, isimleri kimdir? Doktor Civanım nerede çekildi? Doktor Civanım konusu nedir?

FOX’ta ekrana gelen ve saat 20:00’de gösterilen Tabip Civanım dizisinin oyuncu ekibi merak uyandırdı. Tabip Civanım, Kemal Sunal’ın başrolünde oynadığı, Kartal Tibet’in yönettiği 1982 yılında yapılmış komedi konulu bir filmdir. Memduh Ün tarafınca yapımcılığı üstüne alan filmin senaristliğini Safa Önal ve Memduh Ün yazmıştır. Müziğini ise meşhur müzisyen Cahit Berkay hazırlamıştır. İstanbul’un köylerinden olan Boğazköy’de çekilmiştir. İşte Tabip Civanım oyuncularına dair bilgiler…

Tabip Civanım oyuncuları kimdir?

Tabip Civanım oyuncuları içinde; Kemal Sunal, Ali Şen, İhsan Yüce, Bahar Öztan, Ayşen Gruda, Yadirgar Ejder, Sırrı Elitaş, Muadelet Tibet, Nermin Denizci, Ahmet Açan, Osman Çağlar, Ahmet Turgutlu, Arap Celal, Ali Demirel, Ali Demir ve Hikmet Gül içeriyor. 

Tabip Civanım karakterleri ve canlandıran adlar

Kemal Sunal – Kemal
Ali Şen – Ruşen Ağa
İhsan Yüce – İhsan Ağa
Bahar Öztan – Sümbül
Ayşen Gruda – Şadiye
Yadigar Ejder – Gaffur
Sırrı Elitaş – Yaşar
Muadelet Tibet – Huriye ana
Nermin Denizci – Asiye
Ahmet Açan – Yunus amca
Osman Çağlar – Kasaba tellalı
Ahmet Turgutlu – Kasabalı
Arap Celal – Davulcu
Ali Demirel – Murat Ateş
Ali Demir – Kasabalı
Hikmet Gül – Ayşe
 
Tabip Civanım oyuncu ekibi

Senelerdir bir hastanede hademelik yapmış ve doktorlardan birkaç ilaç öğrenmiş olan Kemal, hem annesini üzmemek hem de köyün bilgisiz halkının sağlığını korumak için annesine tabip bulunduğunu özetleyen bir mektup yazar. Fazlaca sevinen anası bunu köye yayınca köyün kızları Tabip sandıkları Kemal’i kendilerine aşık etmek için ellerinden geleni yapmış olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.