Doktor Serdar Savaş Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

28.06.2020
Doktor Serdar Savaş Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Doktor Serdar Savaş hayatı boyunca bilim adına çalışmalarda bulunmuş ve bu bağlamda da son olarak Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi’nde görev yapmıştır. Dr. Serdar Savaş, pandemi süreci ile birlikte birçok televizyon programına konuk olarak katıldı. Katıldığı televizyon programında ise yaptığı açıklamalarla birlikte sıkça gündeme geldi. Çünkü, Doktor Serdar Savaş’ın açıklamaları, Bilim Kurulu Üyeleri’ne göre biraz daha farklıydı. Dilerseniz, daha fazla uzatmadan Doktor Savaş Serdar kimdir? Sorusunun cevabını verelim.

doktor-serdar-savas-kimdir-serdar-savas-hayati-ve-biyografisi (2)

Doktor Serdar Savaş Hayatı

1960 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açan Serdar Savaş, siyasetçi ve bilim insanı olarak Türkiye’de tanınıyor. Lise hayatına Kabataş Erkek Lisesi’nde başlayan ve daha sonra üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi tıp ve hukuk alanında tamamlayan Serdar Savaş, daha sonraki süreçte ise Londra Ekonomi Okulu’nda sağlık planlaması ve finansması programına katıldı. Daha sonraki süreçte ise London School of Hygiene’de epidemiyoloji ve bunun yanında istatistik eğitimi aldı.

1987 yılına gelindiğinde ise Adana Sağlık Müdürlüğü’ne atandı. 1998 senesinde ise Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev yapmaya başladı. Bu süreçte müsteşar yardımcılığı görevini de yaptı. 1993 yılında ise Kopenhag’da yer alan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi’ne görev yapmak üzere gönderildi. 1998 yılında ise başarılarından dolayı Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkan Yardımcılığı’na atandı.

doktor-serdar-savas-kimdir-serdar-savas-hayati-ve-biyografisidoktor-serdar-savas-kimdir-serdar-savas-hayati-ve-biyografisi

Serdar Savaş, 2000 yılında vatana tekrardan döndü ve Birleşik Sağlık Sistemleri, İleri Tıp Teknolojileri ve  GENAR Enstitüsü’nün kuruculuğunu yaptı.

2004 senesinde Demokratik Sol Parti’nin parti meclisine seçilen isim oldu. 2009 – 2011 yıllarında ise DSP’nin dış işleri, Ar-Ge ve politika geliştirmeden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür.

Doktor Serdar Savaş ve Oğuzhan Uğur

Son olarak ise sınav öncesinde sınavın yapılmasının yanlış bir karar olduğunu dile getiren Serdar Savaş, Oğuzhan Uğur’un sunuculuğunu yaptığı Babala Tv’ye konuk oldu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarından sonra da en çok arananlar listesine tekrardan giriş yaptı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.