Dolar ne kadar, kaç lira? Dolar fiyatı 27 Aralık 2021.. Anlık Euro ve dolar kuru verileri! – Iktisat Haberleri

27.12.2021
Dolar ne kadar, kaç lira? Dolar fiyatı 27 Aralık 2021.. Anlık Euro ve dolar kuru verileri! – Iktisat Haberleri


Dolar ne kadar, kaç lira? Dolar fiyatı 27 Aralık 2021.. Anlık Euro ve dolar kuru verileri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta Kabine Toplantısı sonrası Türk Lirası mevduatları için yeni düzenlemeleri duyurdu. Cumhurbaşkanı’nın açıklamış olduğu ‘dövize endeksli mevduat’, açıklaması dolar kurunda zamanı düşüşe niçin oldu. Yükseliş trendi sonrası 18 liraya kadar çıkan dolar kuru sert düşüş sonrası 11 lira seviyelerinde dengelenmeye çalışıyor. Bilhassa dolar başta olmak suretiyle döviz kurlarındaki son durum sert düşüş sonrasında merak ediliyor.

DOLAR NE KADAR?

Kur korumalı TL vadeli mevduat sisteminin açıklanmasının arkasından 18 liraya dayanan dolar ertesi gün 12,50 TL seviyesine kadar gerilemişti. Haftanın ilk gününde de dolar sert düşüşünü sürdürüyor. Dolar kuru an itibarıyla bugün anlık 11,42 lira seviyelerinden alınıyor; saat 09:22 itibarıyla 11,43 lira seviyelerinden satışa sunuluyor.

EURO KAÇ TL?

Sert düşüş sonrasında 13 liranın altına kadar gerileyen Euro kuru ise 12.80 liradan alınıyor, 13.16 liradan satılıyor. Bigpara’dan alınan verilere gore 27 Aralık 2021 Pazartesi günü döviz kurları şu şekilde;

27 ARALIK 2021 GÜNCEL DÖVİZ KURLARI

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.