Donmuş Çıldır Gölü’nde Kar ve Buz Sürüşü Etkinliği düzenledi

07.02.2022
Donmuş Çıldır Gölü’nde Kar ve Buz Sürüşü Etkinliği düzenledi


BOM Akademi’nin gelenekselleşen Kar ve Buz Sürüşü Etkinliği 1 – 5 Şubat tarihleri içinde basın mensuplarının katılımıyla Çıldır’da gerçekleşti. Çıldır Gölü üstünde BMW ve MINI otomobiller ile BOM Akademi eğitmenleri eşliğinde buz sürüşünün keyfine varılırken, ikonik Land Rover Defender araçlar ile karla kaplı yollarda maceranın peşinden gidildi. İşte ayrıntılar…

ODD açıkladı: Türkiye’de otomobil satışları ne durumda?


ODD deklare etti: Türkiye’de otomobil satışları ne durumda?

Otomotiv Dağıtıcıları Derneği, otomobil ve hafifçe ticari araç pazarının Ocak 2022 verilerini gözler önüne serdi.

Kar ve Buz Sürüşü Etkinliği, Çıldır Gölü’nde gerçekleşti

2008 senesinde kurulan, 13 seneye ulusal ve internasyonal platformlarda kazanılmış 18 şampiyonluk sığdıran Borusan Otomotiv Motorsport’un deneyimlerini aktarmak amacıyla ve toplumsal sorumluluk bilinci ile 2015 senesinde faaliyete geçen BOM Akademi, gelenekselleşen Kar ve Buz Sürüşü Etkinliği’ni Çıldır’da gerçekleştirmiş oldu.

Benzerleri Şimal Avrupa vatanlarında meydana gelen adrenalin dolu bu etkinlikte; donmuş Çıldır Gölü üstünde BMW ve MINI otomobiller ile meydana getirilen buz sürüşü ve Kısır Dağı’nda Land Rover Defender araçlar ile gerçekleştirilenLand Rover Experience off-road kar sürüşü adrenalin ve keyif dolu anlara sahne oldu.

OM Akademi tarafınca bu yıl 7.’si meydana gelen etkinlikte; buz kalınlığı 40 santimetreyi aşan Çıldır Gölü üstünde Temel Eğitim, Drift ve Yarış pisti olmak suretiyle toplam 3 parkurda sürüş gerçekleştirildi.  BOM Akademi eğitmenleri eşliğinde hem standart kış lastikleri hem de çivili yarış lastikleri ile otomobillerin ekstrem kış koşullarındaki kabiliyetlerini denetim etme fırsatı kabul eden katılımcılar adrenalini yüksek anlamış olur yaşadı.

BMW’nin yüksek performanslı otomobillerini içeren BMW M ailesinden; BMW M8 Competition Coupé, BMW M4 Competition Coupé ve BMW M240i xDrive Coupé modelleri ile birlikte BMW 420i Coupé, BMW 320i ve MINI Countryman ALL4 JCW modelleri ile de sınırların zorlandığı aktivite eğitici olmasıyla beraber keyifli bir atmosferde gerçekleşti.

Katılımcılar ek olarak, Kısır Dağı’ndaki off-road parkurunda gene BOM Akademi eğitmenleri eşliğinde en yeni elektrikli güç aktarma organlarını destekleyen işlevsel D7x mimarisi üstünden yükselen Land Rover Defender araçlarla ekstrem koşullarda kar sürüşü gerçekleştirmiş oldu.

Geçtiğimiz yıl Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafınca düzenlenen Türkiye’de Senenin Otomobili yarışmasında ilk kez verilen “Senenin Tasarımı” ödülüne layık görülen Land Rover’ın ikonik modeli Land Rover Defender, sıkıntılı yol koşullarındaki off-road kabiliyetiyle hayranlık yaratırken, Gondwana Stone, Pangea Green, Santorini Black, Tasman Blue, Indus Silver rengindeki araçlarıyla karlar üstünde göz kamaştırdı.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.