Dota 2 Hakkında Bilinmesi Gerekenler

14.05.2020
Dota 2 Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dota 2 yüzbinlerce kullanıcısı olan MOBA tarzında bir oyun türüdür. Peki, Dota 2 nedir?  Dota 2 taktikleri nedir? Bllizzard tarafından 2002 yılında Warcraft III: The Frozen Throne içinde bulunan ‘’World Editor’’ tarafından yapılmış bir mod türüdür. Zamanla bu mod o kadar tutuldu ki dünyaya yayılmaya başladı. Hatta turnuvaları bile yapıldı. 2005 yılında ise geliştirmeleri başladı.

9 Temmuz 2013 yılında ise Dota 2 çıkış yaptı. Şu an Steam’de ücretsiz olarak indirilebilir. Dota 2 kaç gb veya ne kadar sistem gereksinimi gerekir? Gibi soruları steamden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Oyun 2013 çıkışlı olmasına rağmen dota 2 update almaya devam ediyor.

Dota 2 Başlangıç Heroları

Dota 2 ye başlarken heroların zorluk dereceleri vardır. Oynaması basit heroları seçerseniz başlangıç için zorluk çekmezsiniz Dota 2 başlangıç heroları bazıları ise; Sniper, Phantom Assasin, Luna bu saydıklarım taşıyıcı herolardır. Orta kulvar için; Viper, Sniper, Luna gibi herolar, destek olarak seçebileceğiniz herolar ise; Ogre, Crystal maiden gibi herolar başlangıç için uygundur.

Dota 2 heroes (kahramanlar) 100’ün üstündedir, seçenek fazla olduğundan yüzlerce saat rahatlıkla oynanabilen bir oyundur. Pay to win tarzında oyun değildir. Bu sebeple oyuna para yatırmadan da zevk alabilirisiniz.

Dota 2 Rank Sistemi Nasıl ?

Öncelikle dota 2 mmr açılımı Matchmaking Rating şeklindedir. Bu kelime oyunda rankların belirlenmesinde kullanılır. Bu şekilde size yakın seviyede oyuncular ile karşılaşmanıza fayda sağlıyor. Maçlara solo (tek) girerseniz kazandığınız maç başına 30 mmr takım ile girerseniz 20 mmr gelir.

Her ay ranklarınız sıfırlanır mmr puanlarını durur. Rankınızın açılması için maça girmeniz gerekmektedir. Toplamda 8 rank vardır. Sıralaması ise, ulak, muhafız, muharip, hükümdar, efsane, kadim, kutsal ölümsüz şeklinde sıralama vardır. Ayrıca Dota 2’nin içinde birçok başka oyun da bulunur en ünlülerinden birisi ise Auto Chest’dir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir