Drift canavarı Renault R5 Turbo 3E tanıtıldı!

25.09.2022
Drift canavarı Renault R5 Turbo 3E tanıtıldı!


Geçtiğimiz günlerde Renault’un yeni otomobilinin bazı fotoğrafları açığa çıktı. Aracın tasarımı sebebiyle görenler doğruluğuna inanmamış olsa da şirket resmi olarak tanıtımı gerçekleştirmiş oldu. İşte Renault R5 Turbo 3E konsept özellikleri…

Elektriğin enerjisini hisset! Renault R5 Turbo 3E özellikleri!

Renault, birazcık retro birazcık da oyunlardan fırlama bir tasarıma haiz yeni konsept aracı olan R5 Turbo 3E modelini tanıttı. Tamamen elektrikli olan bu otomobil 280 kW doğrusu 380 beygir güç üretebiliyor. Tork ise 700 Nm.

Renault R5 Turbo 3E

Bu otomobilin gündelik kullanım arayanlar değil, piste çıkıp yanlamak isteyenler için geliştirildiğini görüyoruz. İçerisinde yapınış bir halde roll cage bulunuyor. Camların yerine ise isteğe gore fiber glass benzeri plastik pencereler yerleştirilebiliyor. Dolayısıyla arazi yarışlarına yeni bir nefes getireceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Vestel sözünü tuttu! Togg’un şarj istasyonları hazır


Vestel sözünü tuttu! Togg’un şarj istasyonları hazır

Vestel, Togg için seri üretimden çıkan ilk Trugo şarj istasyonlarını teslim etti. Yıl sonuna kadar minimum 50 tane kurulacak.

Belirttiğimiz benzer şekilde birçok unsur öncesinden düşünülerek araca yerleştirilmiş durumda. Buna karbon spoilerdan jant lastik korumasına kadar her şey dahil. Renault tarafınca belirtilene gore, aracın içinde 140 kW gücünde 2 tane motor bulunuyor.

Bunların ikisi de arka tarafa yerleştirilmiş durumda. Aslına bakarsan araç da arkadan çekişli. Hızlanma esnasında ayağınızın altında hissedeceğiniz 700 Nm tork ise art arda drift atılmasına olanak sağlıyor. Menzil tarafında ise 42 kWh bataryaların bulunmuş olduğu belirtiliyor. Fakat ihtiyaca gore bu alan da düzenlenmeye elverişli.

Aracın ağırlığı 1.5 ton olsa da bunun 520 kilogram benzer şekilde önemli bir kısmı 42 kWh bataryalardan kaynaklanıyor. Fakat elektrikli otomobillerin doğasında olduğu benzer şekilde bu durum performansa engel teşkil etmiyor.

Zira araç 0’dan 100 km/s hıza 3.5 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hızının ise 200 km/s olacak şekilde yazılım üstünden sınırlandırıldığı belirtiliyor. Bir tek belirttiğimiz benzer şekilde bu araç aslına bakarsanız yüksek hız değil, pist ve drift için üretilmiş durumda.

Siz Renault R5 Turbo 3E özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.