Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır

28.04.2020
Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır

Dropshipping nedir ve nasıl yapılır; Son zamanlarda birçok sosyal medya platformunda yüksek para kazanma umudu ile dropshipping ile para kazanma eğitim videolarına ve reklamlarına denk gelmişsinizdir. Peki, çok fazla para kazandırma şansı olan dropshipping nedir? Dropshipping siteleri hangileridir?

Dropshipping, e-ticaretin hayatımıza girmesi ile birlikten fazla kullanılan metodlardan birisidir. Her ne kadar fazla para kazandırma vaat etse de batırma şansı da vardır. Ayrıca, kötü niyetli kişilerin elinde dolandırma aracı olarak da kullanılmaktadır. Bu yüzden bu konu hakkında eğitimleri tamamlamadan, bu işe girmemenizi öneririz.

Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır

Bir sektöre girmeden önce ilk olarak ne satacağım? Sorusunu kendinize sormanız gerekiyor. Çünkü, araştırmadan ürün satmak sizi zarara uğratabilir. Daha sonraki aşamada o ürünü kimlere pazarlayacağınızı düşünün. Kitlenizi belirlemeye çalışın, ileride yapacağınız reklam çalışmaları bu kitle çerçevesinde olacak.

Dropshippingde başarılı olmak için bir sorun yaratın ve o soruna çözüm olabilecek bir ürün düşünün. Düşündüğünüz ürünün pazarlamasını yapın. Tabi, ürünü düşündükten sonra hemen satmaya kalkmayın. Gelir-gider hesaplaması yaparak, kar oranını hesaplayın ve gelecek vaat ediyor mu? Sorusunun cevabına bakın.

Google Trends’den faydalanın. Hangi ürünlerin arandığını keşfedin ve bunun çerçevesinde hareket edin. Bulduğunuz ürün için doğru tedarikçiyi arayın ve bulun. Partneri ikna etmeniz gerekmektedir. Pazarlık yapın, üründen daha fazla kazanç sağlamayı hedefleyin.

Tüm bu aşamaları geçtikten sonra bir domain ve hosting sahibi olun. Domain adresiniz olabildiğince otoriteli olsun. Daha sonra WooCommerce eklentisi yardımı ile bir e-ticaret sitesi kurun. Eğer, bilginiz yoksa WooCommerce ile Dropshipping yapma videolarından faydalanın veya Dropshipping firmaları ile iletişime geçin.

Online Mağaza Kurduktan sonra ürünlerinizi eklemeye başlayın. Ekleme yaparken, doğruluk ilkesinden vazgeçmeyin. Güvenilir satıcı olmaya çalışın. Aynı zamanda Seo ayarlarınızı yapmayı ihtimal etmeyin. Dropshipping siteleri analizlerini de belirli aralıklarla yapın.

Kargolama işini halletmeye çalışın. Bir kargo firması ile özel fiyatta anlaşın ve ürünlerinizi depodan, kargo aracılığı ile alıcıya ulaştırın.

Dropshipping Avantajları Nelerdir?

Öncelikle Dropshipping avantajları, maddi açıdan olabilir. Çünkü, geleneksel ticaretteki gibi bir dükkanınız, kiranız vs. yok. Her şey sanal mağaza içerisinde gerçekleşiyor. Daha az maliyetler ile daha fazla kar elde etmeniz mümkün.

Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır

Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir